۱۷ ماه گذشت؛ داستان ۴ ایرانی که همچنان گروگان دزدان دریایی سومالیایی هستند

پیغام مدیر
| به وب سایت مجله اینترنتی پرستو خوش آمدید | شما می توانید برای استفاده از امکانات بیشتر در وب سایت ما عضو شوید | برای نویسندگی در سایت با ما تماس بگیرید |

در مسابقه سامسونگ و زومیت شرکت کنید و برنده ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ شوید!

زومیت با حمایت سامسونگ مسابقه‌ی رایگانی ترتیب داده است که در آن با پاسخ به سؤالات عمومی می‌توانید شانس خود را برای برنده شدن یکی از ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ آزمایش کنید.

در این مسابقه هر روز یک سؤال از شما پرسیده می‌شود و حتی اگر به پرسش‌ها پاسخ صحیح ندهید هم در قرعه‌کشی شرکت داده خواهید شد. اما هر چه امتیاز بیشتری داشته باشید شانس شما برای برنده شدن در مسابقه و کسب یکی از سه دستگاه گلکسی نوت ۸ بیشتر می‌شود. 


شرایط و قوانین مسابقه:

در این مسابقه به مدت یک ماه، هر روز یک پرسش مطرح می‌شود

با پاسخ به یک سؤال حتی اگر پاسخ اشتباه باشد در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شوید

به ازاء پاسخ به هر پرسش ۵ امتیاز و به ازاء پاسخ صحیح، ۱۰ امتیاز به دست می‌آورید

هر چه امتیاز بیشتری به دست آورید به همان نسبت شانس شما برای برنده شدن در قرعه‌کشی افزایش می‌یابد

هر شب ساعت ۰۰:۰۱ بامداد سؤال جدید مطرح می‌شود و امتیاز روز قبل به حساب کاربری شما اضافه می‌شود

اگر هر روز در مسابقه شرکت کنید، به ازاء شرکت ۵ روز پشت سر هم ۲۰ امتیاز و به ازاء ۲۰ پاسخ پشت سر هم ۱۰۰ امتیاز کسب می‌کنید این امتیاز فارغ از پاسخ درست یا اشتباه داده می‌شود

اگر جواب سؤال را نمی‌دانید، کافی است روی دکمه از بیکس‌بی کمک بگیر کلیک کنید تا با مطالعه‌ی یک متن کوتاه درباره‌ی Galaxy Note 8 و البته کسر یک امتیاز از حسابتان، یک گزینه از چهار گزینه‌ی پرسش حذف شود

اگر دوستان خود را برای شرکت در مسابقه دعوت کنید، به ازاء شرکت هر کدام از دوستانتان ۵ امتیاز می‌گیرید. توجه داشته باشید زمانی امتیاز به حساب شما وارد خواهد شد که کاربر دعوت شده در مسابقه ثبت نام کرده و ایمیل فعال سازی را باز کرده باشد

این مسابقه برای تمام کاربران مجانی است و هیچ مبلغی بابت شرکت در این مسابقه در هیچ‌ مرحله‌ای دریافت نمی‌شود

در پایان مسابقه، قرعه‌کشی با در نظر گرفتن امتیاز کاربران انجام می‌شود و ۳ نفر برنده‌ی این مسابقات انتخاب و اعلام می‌شوند

پس از اتمام کمپین پاسخ صحیح تمام پرسش‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود


به‌روزرسانی:

امتیاز افراد دعوت‌شده به مسابقه که از طریق ایمیل‌های نامعتبر در مسابقه شرکت کرده بودند یا لینک فعال‌سازی را در ایمیل ارسالی از زومیت باز نکرده‌اند، پس گرفته شد. زمانی که ایمیل کاربر دعوت‌شده تأیید شود، امتیاز به حساب کاربر دعوت‌کننده اضافه خواهد شد.

کلیه‌ی امتیازات کسب‌شده‌ی کاربر، در ساعت ۰۰:۰۱ بامداد روز بعد به حساب وی وارد خواهد شد. تا پیش از این امتیاز دعوت‌شدگان به‌صورت آنی وارد حساب می‌شد.

پاسخ دو پرسش که به اشتباه در دیتابیس وارد شده بود اصلاح شد و امتیاز مربوطه نیز به حساب کاربرانی که پاسخ صحیح داده بودند، اضافه می‌شود.

همین حالا در مسابقه شرکت کنید.تبلیغات

۱۷ ماه گذشت؛ داستان ۴ ایرانی که همچنان گروگان دزدان دریایی سومالیایی هستند

تاریخ انتشار : 27 / 07 / 1395
۱۷ ماه گذشت؛ داستان ۴ ایرانی که همچنان گروگان دزدان دریایی سومالیایی هستند
مجله اينترنتي پرستو
۵۶۱روز از زمانی که «جمال‌الدین دهواری» و ۲۰ ملوان یک لنج صیادی توسط دزدان دریایی سومالیایی گرفتار شدند سپری شده‌است اما هنوز هیچ اقدامی برای نجات این افراد نشده‌است.

 به  گزارش خبر انلاین ؛ ۱۷ماه از زمانی که یک لنج صیادی ایرانی و ۲۱ خدمه آن به اسارت دزدان دریایی درآمده‌اند سپری شده‌است ولی هیچ نشانه‌ای از اقدام‌های قانونی و دولتی برای رهایی این عده‌ دیده نشده‌است.

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، خانواده خدمه این لنج صیادی در ۱۷ ماه گذشته تنها به صاحب لنج مراجعه کرده‌اند و هیچ دستاویزی برای نجات خانواده خود نداشته‌اند.

 

این در حالی است که آخرین تماس دزدان دریایی با خانواده این صیادان و ملوانان حاکی از آن بوده که برای آزادی ۴ ایرانی مبلغ ۱۵۰هزار دلار مطالبه کرده‌اند.

 

وقتی ششمین روز بهار ۹۴ فرارسید

خدمه لنج صیادی «ابراهیم فروزانمهر» بهمن‌ سال ۱۳۹۳ برای صید راهی آب‌های آزاد شدند. آن‌ها می‌دانستند که احتمال مواجهه با دزدان دریایی هم در این سفرها وجود دارد. اما مدتها بود که با عملیات‌های ناوگروه‌های ارتش و سپاه دزدان دریایی کمتر می‌توانستند عرض اندام کنند.

 

در لنج صیادی «ابراهیم فروزانمهر» ۲۱ نفر حاضر بودند. خدمه، ملوان و صیاد. دو تن از صیادان «جمال‌الدین دهواری» و خواهرزاده‌اش «ابراهیم بلوچ‌نیا» بودند. آن‌ها پس از حدود ۲ ماه کار برای صیادی در حال بازگشت به ایران بودند که یک گروه از دزدان دریایی به آن‌ها حمله کردند.

 

خدمه و ناخدای لنج تلاش کردند به آن‌ها بفهمانند سوخت لنج در حال اتمام است و به زودی باید خود را به بندر چابهار برسانند. اما گویا دزدان دریایی به این موضوع توجهی نداشتند تا اینکه سوخت لنج تمام شد.

 

روز ششم فروردین ۱۳۹۳، دزدان دریایی ۲۱ خدمه لنج و بخشی از اموال این لنج که ارزش مالی داشت را با خود همراه کردند تا بتوانند با اخاذی به منافع خود برسند.

 

آخرین تماسمان روز عید فطر بود

خانم صباحی همسر «جمال‌الدین دهواری» دراین‌باره به خبرآنلاین گفت: آخرین بار که توانستم با شوهرم صحبت کنم روز عید فطر امسال بود. او گفت ۳ نفر از خدمه لنج در این مدت فوت کرده‌اند. ۴ نفر هم فرار کرده‌اند. الان برای آزادی او و ۳ نفر دیگر ۱۵۰هزار دلار پول می‌خواند.

 

این زن که در نبود شوهرش و در حالی که نان آور خانه‌شان در اسارت به سرمی‌برد باید از ۳ دختر ۱۸، ۱۷ و ۱۲ ساله‌اش نگهداری و سرپرستی کند. او گفت: ما در این مدت به جز مراجعه به صاحب لنج که خود عضو شورای شهر کنارک در سیستان و بلوچستان است کار دیگری از دستمان برنمی‌آمده و او نیز هر بار به ما گفته که پیگیر است.

 

به گفته خانم صباحی، ابراهیم فروزانمهر مدعی شده است از طریق مقامات دولتی پیگیر نجات خدمه لنج خود بوده‌است .

 

در حال حاضر دزدان دریایی برای رهایی «جمال‌الدین دهواری» ، برادر ناتنی او، خواهرزاده‌اش و یک خدمه دیگر ۱۵۰هزار دلار مطالبه کرده‌اند و با توجه به نسبت فامیلی این ۴ تن مرتب به خانواده آن‌ها فشار می‌آورند.

 

خانم صباحی در گفتگو با خبرآنلاین تأکید کرد که اگر همه زندگی‌اش را بفروشد نمی‌تواند چنین رقمی را فراهم کند.

 

(عکس اسالی دزدان دریایی از ۴ گروگان ایرانی )

وعده انتخاباتی یک نماینده

پیگیری‌های خبرآنلاین نشان از آن دارد که «عبدالغفور ایران‌نژاد» نماینده کنونی چابهار و کنارک در مجلس شورای اسلامی در زمان انتخابات وعده داده بود در نخستین اقدام بعد از ورود به مجلس پیگیر نجات این ملوانان و صیادان می‌شود.

 

اما با‌گذشت ۷ ماه از زمان برگزاری انتخابات و در حالی که بسیاری از خانواده‌های دارای نسبت فامیلی با گروگانان ایرانی با وعده نجات آن‌ها توسط ایران‌نژاد به او رأی داده‌اند اما هیچ نشانه‌ای از پیگیری او نیز وجود ندارد.

 

*رقم تکراری ۱۵۰هزار دلار

مطالبه ۱۵۰هزاردلار برای آزادی ملوانان و صیادان ایرانی برای نخستین بار به میان نیامده است. وقتی سال ۱۳۸۹ یک کشتی از بندرعباس عازم آب‌های آزاد شد گرفتار دزدان دریایی شد. دزدان دریایی خدمه کشتی را به گروگان گرفتند. بعد از ۲ سال از زمان این گروگانگیری دزدان دریایی برای رهایی یکی از ایرانیان یعنی «شهریار علی‌آبادی» ۱۵۰هزار دلار مطالبه کردند.

 

«شهریار علی آبادی» شهریور ۸۹ سوار بر همین کشتی بود که پس از اینکه بندرعباس را ترک کرد، به سمت آب‌های آزاد شروع به حرکت کرد و گرفتار دزدان دریایی شد.

 

او سرانجام پس از حدود ۴ سال اسارت در سال ۱۳۹۳نجات پیدا کرد و توانست همراه ۱۰ ملوان دیگر از زندان دزدان دریایی فرار کند.


اگر از این مطلب خوشتون اومده باشه میتونید برای بهتر شدن مطالب و همچنین پیشرفت و پایداری این مجله در آن سهیم باشید
شما فقط با پرداخت 2000 تومن میتونید در هزینه های این مجله شریک شوید

ارسال نظر براي اين مطلب

نظرات شما باعث دلگرمی ما و بهتر شدن مطالب سایت می شود
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبلیغات

جهت سفارش کلیک کنید

به گروه تلگرام سایت ما بپیوندید به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید