تهران، ششمین شهر پراسترس جهان؛ تعجب ندارد

پیغام مدیر
| به وب سایت مجله اینترنتی پرستو خوش آمدید | شما می توانید برای استفاده از امکانات بیشتر در وب سایت ما عضو شوید | برای نویسندگی در سایت با ما تماس بگیرید |

در مسابقه سامسونگ و زومیت شرکت کنید و برنده ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ شوید!

زومیت با حمایت سامسونگ مسابقه‌ی رایگانی ترتیب داده است که در آن با پاسخ به سؤالات عمومی می‌توانید شانس خود را برای برنده شدن یکی از ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ آزمایش کنید.

در این مسابقه هر روز یک سؤال از شما پرسیده می‌شود و حتی اگر به پرسش‌ها پاسخ صحیح ندهید هم در قرعه‌کشی شرکت داده خواهید شد. اما هر چه امتیاز بیشتری داشته باشید شانس شما برای برنده شدن در مسابقه و کسب یکی از سه دستگاه گلکسی نوت ۸ بیشتر می‌شود. 


شرایط و قوانین مسابقه:

در این مسابقه به مدت یک ماه، هر روز یک پرسش مطرح می‌شود

با پاسخ به یک سؤال حتی اگر پاسخ اشتباه باشد در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شوید

به ازاء پاسخ به هر پرسش ۵ امتیاز و به ازاء پاسخ صحیح، ۱۰ امتیاز به دست می‌آورید

هر چه امتیاز بیشتری به دست آورید به همان نسبت شانس شما برای برنده شدن در قرعه‌کشی افزایش می‌یابد

هر شب ساعت ۰۰:۰۱ بامداد سؤال جدید مطرح می‌شود و امتیاز روز قبل به حساب کاربری شما اضافه می‌شود

اگر هر روز در مسابقه شرکت کنید، به ازاء شرکت ۵ روز پشت سر هم ۲۰ امتیاز و به ازاء ۲۰ پاسخ پشت سر هم ۱۰۰ امتیاز کسب می‌کنید این امتیاز فارغ از پاسخ درست یا اشتباه داده می‌شود

اگر جواب سؤال را نمی‌دانید، کافی است روی دکمه از بیکس‌بی کمک بگیر کلیک کنید تا با مطالعه‌ی یک متن کوتاه درباره‌ی Galaxy Note 8 و البته کسر یک امتیاز از حسابتان، یک گزینه از چهار گزینه‌ی پرسش حذف شود

اگر دوستان خود را برای شرکت در مسابقه دعوت کنید، به ازاء شرکت هر کدام از دوستانتان ۵ امتیاز می‌گیرید. توجه داشته باشید زمانی امتیاز به حساب شما وارد خواهد شد که کاربر دعوت شده در مسابقه ثبت نام کرده و ایمیل فعال سازی را باز کرده باشد

این مسابقه برای تمام کاربران مجانی است و هیچ مبلغی بابت شرکت در این مسابقه در هیچ‌ مرحله‌ای دریافت نمی‌شود

در پایان مسابقه، قرعه‌کشی با در نظر گرفتن امتیاز کاربران انجام می‌شود و ۳ نفر برنده‌ی این مسابقات انتخاب و اعلام می‌شوند

پس از اتمام کمپین پاسخ صحیح تمام پرسش‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود


به‌روزرسانی:

امتیاز افراد دعوت‌شده به مسابقه که از طریق ایمیل‌های نامعتبر در مسابقه شرکت کرده بودند یا لینک فعال‌سازی را در ایمیل ارسالی از زومیت باز نکرده‌اند، پس گرفته شد. زمانی که ایمیل کاربر دعوت‌شده تأیید شود، امتیاز به حساب کاربر دعوت‌کننده اضافه خواهد شد.

کلیه‌ی امتیازات کسب‌شده‌ی کاربر، در ساعت ۰۰:۰۱ بامداد روز بعد به حساب وی وارد خواهد شد. تا پیش از این امتیاز دعوت‌شدگان به‌صورت آنی وارد حساب می‌شد.

پاسخ دو پرسش که به اشتباه در دیتابیس وارد شده بود اصلاح شد و امتیاز مربوطه نیز به حساب کاربرانی که پاسخ صحیح داده بودند، اضافه می‌شود.

همین حالا در مسابقه شرکت کنید.تبلیغات

تهران، ششمین شهر پراسترس جهان؛ تعجب ندارد

تاریخ انتشار : 24 / 06 / 1396
تهران، ششمین شهر پراسترس جهان؛ تعجب ندارد
مجله اينترنتي پرستو

بَلبشوی جاری در شبکه‌های اجتماعی، تشخیص صدق و کذب برخی مطالب را برای حرفه‌ای‌های رسانه هم دشوار کرده چه برسد به مردم عادی؛ منتها گاهی اگر بعضی از مطالب، تکذیب هم نشوند، مشاهداتِ عینی هرکس، گواهِ صدق و کذب آنهاست مثل "تورم" که شهروندان برای احساسش، به آمار بانک مرکزی بی‌نیازند. کافیست یک سطل ماست بخرند و قیمت را با سطل ماست ماهِ پیش، مقایسه کنند. از جملۀ این مطالب:"تهران، ششمین شهر پُراسترس جهان شناخته شد."

 

■■■

 

فرض بفرمایید این تحقیق بی‌پایه است با منبع انتشارِ نامعتبر و کلّاً من‌درآوردی.

 

حالا بیایید در اطراف‌مان چشمی بچرخانیم و گوشی تیز کنیم. حتی اگر ساکن تهران هم نباشیم و در روستایی آرام، سکونت داشته باشیم، از تاثیر مواردی که برشمرده خواهد شد، در امان نیستیم.

 

■ ترافیک و آلودگی هوا که صدافسوس، کاملا برای کلانشهرنشین‌ها عادی شده و آبی است که صدها وَجَب از سَرِ همه گذشته و جزئی از زندگی است.

 

■ کدام صبحی است که شب شود و مردم صدها صدای بوق و حداقل یک تصادف یا یک دعوا در تَردّدهای شهری خود نبینند؟!

 

■ کیست که صابونِ وضعیت مراکز درمانی خصوصا دولتی به تَن‌اش نخورده باشد؛ از یک نوبت‌گرفتن ساده تا درمان‌های تخصصی و رسیدگی‌های پزشکی؟! پول نداشته باشی، کُلاهت پسِ مَعرکه است.

 

■ کیست که وسیلۀ نقلیه‌اش برای رسیدن به مقصد، مترو باشد و در رفت‌وبرگشت، در ازدحام وحشتناک مردم در واگن‌ها، آب هویج از او گرفته نشود؟!

 

■ چند درصد از اطرافیان‌تان را سراغ دارید که وام نگرفته باشند یا به هر دلیلی سر بُرج که می‌شود، سررسیدِ پراختِ قسط و بدهی آنها فرانرسد؟!

 

■ کدام خانواده‌ای است که در خود یا بستگانِ نزدیک، فردی را نداشته باشد درگیرِ افسردگی و استرس و پرونده‌های مالی-خانوادگی که یک پایش در مراکز مشاوره نباشد و پای دیگرش در دفاتر وکالت؟!

 

این مثال‌ها را به این دلیل انتخاب کردم چون شاخص‌های تحقیقِ مذکور در مورد پُراسترس‌ترین شهرهای جهان، این موارد بوده است:

 

میزان ترافیک، حمل‌ونقل عمومی، درصد فضای سبز، وضعیت مالی شهروندان از جمله میزان بدهی، سلامت جسمی و روحی و مقدار ساعت‌هایی که نور خورشید در سال، در شهر وجود دارد. ضمنا مقام ششم تهران در شرایطی به دست آمده که پنج شهر از کشورهای عراق، افغانستان، نیجریه، سنگال و مصر، رتبه‌های قبل از ما را در اختیار دارند؛ البته شکر خدا!

 

■■■

 

مثال‌های برشمرده، تازه آنها هستند که به چشم می‌آیند. مواردی که می‌شنویم و می‌خوانیم، دستِ‌کمی که ندارند،هیچ،اغلب مهیب‌تر و استرس‌زاتر هم هستند.

 

■ بی‌عدالتیِ جاری در مواردی مثل پیداکردن یا حفظ شغل، پیشرفت‌های اجتماعی و مالی، دسترسی به امکانات و... که فقط یکی از مظاهرش، انتصاب‌های بر پایۀ "ژن خوب" است و مصادیقی دارد الی‌ماشاالله. البته "اگر" خبری شوند.

 

■ تصادفاتِ فوتیِ مکّرر جاده‌ای که انگار دیگر عادی شده؛ وقتی به‌راحتی آمار کشته‌های فقط دو سانحۀ دختران دانش‌آموز هرمزگانی و اتوبوس سقوط‌کرده به دَرّۀ جاجرود را با تلفات دو توفان بی‌سابقه در ایالات‌متحده مقایسه می‌کنیم و نهایتا سری تکان می‌دهیم. البته اگر جوک نسازیم.

 

■ گول‌خوردن جماعتی در فارس برای گرفتن ویزای اقامت اروپا توسط وزیرامورخارجه قُلّابی. و چه‌بسیار از این دست کلاهبرداری‌ها که کلاهبرداران، رِندتر از این حرف‌ها هستند که خود را به جای دکتر ظریف جابزنند.با هویت رسمی، سرِ مردم تشنۀ مهاجرت را شیره می‌مالند و راست‌راست راه می‌روند. تازه اگر آژانس مسافرتی نداشته باشند.

 

■ خودکشی‌هایی که هر روز خبری می‌شوند و سرقت‌ها و قتل‌هایی که به درجۀ تلخیِ ماجرای "آتنا"ها و "بنیتا"ها می‌رسند. تازه اگر پای هنرمندی در اتهام قتل‌ها وسط نباشد.

 

■■■

 

مانده‌ام چرا مقام ششم شده‌ایم. یعنی در پنج شهر قبل از رتبۀ ما چه خبر است؟! ناشکری نمی‌کنم اما مضطرب و نگران‌بودن در این شرایط، شگفتی ندارد. اگر کسی -البته در عین پویایی و فعالیت اجتماعی-، استرس نداشت، باید تعجب کرد و از او پرسید:"چجوری تونستی رفیق؟"

 

خبرآنلاین،محمدرضا یزدان‌پرست


اگر از این مطلب خوشتون اومده باشه میتونید برای بهتر شدن مطالب و همچنین پیشرفت و پایداری این مجله در آن سهیم باشید
شما فقط با پرداخت 2000 تومن میتونید در هزینه های این مجله شریک شوید

ارسال نظر براي اين مطلب

نظرات شما باعث دلگرمی ما و بهتر شدن مطالب سایت می شود
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبلیغات

جهت سفارش کلیک کنید

به گروه تلگرام سایت ما بپیوندید به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید