استعفاي دسته‌جمعي احمدي‌نژادی‌ها

تازه ترین انتشار یافته ها
پیغام مدیر
از این که سایت ما را به عنوان سایت مورد نیاز خود انتخاب کرده اید متشکریم.

فروشگاه مد و لباس

theme-one-specialDay1   theme-one-specialDay2

تبلیغات

استعفاي دسته‌جمعي احمدي‌نژادی‌ها

استعفاي دسته‌جمعي احمدي‌نژادی‌ها
مجله اينترنتي پرستو

 حميدرضا بقايي از نزديك‌ترين ياران محمود احمدي‌نژاد با گذشت چند روز از بيانيه ‌رئيس‌جمهور سابق مبني بر عدم حمايت از هيچ كانديدايي در انتخابات ۹۶ طي يك يادداشت تلگرامي آمادگي خود را براي حضور در انتخابات ۹۶ اعلام كرد. اين اقدام بقايي در اعلام كانديداتوري بعد از بيانيه محمود احمدي‌نژاد، دو احتمال را در اذهان پديدار كرد.

 

نخست آنكه بقايي خلاف ميل احمدي‌نژاد در انتخابات ثبت‌نام كرده است، همان احتمالي كه برخي شنيده‌ها آن را تاييد مي‌كرد. احتمال دوم آنكه اتفاقا احمدي‌نژاد هيچ‌گونه مخالفتي با كانديداتوري بقايي نداشته اما چون اين احتمال وجود دارد كه بقايي با عدم استقبال از سوي مردم روبه‌رو شود، ترجيح داد طي بيانيه‌اي عدم حمايت خود از نزديكانش را اعلام كند که اگر بقايي شكست خورد، اين شكست به حساب او گذاشته نشود. هر چند سناريوي نخست محتمل است، اما سناريوی دوم محل تامل بيشتر است. واقعيت اين است كه محمود احمدي‌نژاد غيرقابل پيش‌بيني‌ترين سياستمدار ايران است.

 

مشايي وحمايت مشروط احمدي‌نژاد از بقايي 

 سناريوي دوم زماني قوت مي‌گيرد كه اسفنديار رحيم‌مشايي دركنفرانس خبري اعلام‌ مي‌كند كه نهي محمود احمدي‌نژاد تنها عدم ورود او به انتخابات رياست‌جمهوري را شامل مي‌شود. مشايي دركنفرانس خبري گفت:«آنچه از بيانات مقام معظم رهبري دريافت كرديم اين است كه دكتر احمدي‌نژاد فقط به عنوان نامزد حضور نداشته باشد، اگر از بيانات مقام معظم رهبري دريافت مي‌كرديم كه دكتر احمدي‌نژاد كلا حضور نداشته باشد هيچ فعاليتي شروع نمي‌كرديم، اينها كه مي‌گويند براساس توصيه ايشان، احمدي‌نژاد نبايد از كسي حمايت كند، دكتر احمدي‌نژاد براي حمايت از افراد محدوديت دارد، افراد منعي ندارند كه بگويند ايشان را دوست داريم و از ايشان دست نمي‌كشيم.

 

فردي مي‌خواهيم كه وقتي رئيس‌جمهور شد اعلام كند ملت ايران! من مي‌دانم شما در غيبت احمدي‌نژاد به خاطر احمدي‌نژاد به من راي داده‌ايد، فردي مي‌خواهيم كه علاوه بر اينكه تبلور احمدي‌نژاد است بتواند تا روز ثبت نام و راي‌گيري فشارها را تحمل كند و در صحنه بماند.، بقايي به احمدي‌نژاد شبيه‌تر است». در نتيجه اگر احمدي‌نژاد واقعا قصد حمايت از بقايي را نداشت، بايد عدم حمايت خود را از او پس از اعلام كانديداتوري‌اش اعلام مي‌كرد.

 

جنگ رواني تيم رسانه‌اي احمدي‌نژاد 

با موضعگيري‌هاي رحيم‌مشايي و اعلام اينكه بقايي حمايت محمود احمدي‌نژاد را با خود همراه دارد، در يك جنگ رواني ساختگي، يكي از كانال‌هاي نزديك به رئيس دولت قبل از عصبانيت احمدي‌نژاد براي كانديداتوري بقايي‌خبر مي‌دهد و قصد دارد كماكان بر عدم حمايت احمدي‌نژاد از بقايي تاكيد كند اما به فاصله يك روز از اعلام اين خبر يكي ديگر از كانال‌هاي تلگرامي نزديك به جريان احمدي‌نژاد چنين منتشر مي‌كند كه«اعضاي شوراهاي تبيين مباني انقلاب و بازخواني آرمان‌هاي امام ، براي همراهي بقايي در انتخابات استعفا دادند.

 

اين كانال نوشت: با توجه به اعلام كانديداتوري حميد بقايي در انتخابات رياست‌جمهوري و تاكيد محمود احمدي‌نژاد مبني بر ممنوعيت فعاليت انتخاباتي اعضاي شوراهاي تبيين مباني انقلاب و بازخواني آرمان‌هاي امام، اعضا استعفا دادند. در ادامه در اين كانال آمده است، عبدالرضا شيخ‌الاسلامي، علي ذبيحي، سيدحسن موسوي، مرتضي تمدن و علي اكبر جوانفكر، استعفاي خود را از شوراي مركزي تبيين مباني انقلاب و بازخواني آرمان‌هاي امام تقديم احمدي‌نژاد كردند تا در فعاليت‌هاي انتخاباتي به حميد بقايي كمك و ياري رسانند». اين كانال قصد دارد با اعلام اين خبر از عدم رضايت احمدي‌نژاد از فعاليت انتخاباتي پرده بردارد، طوري كه استعفاها را هم به خواست احمدي‌نژاد نسبت دهد.

 

حمايت دقيقه ۹۰ احمدي‌نژاد از بقايي

 هرچند احمدي‌نژادي‌ها قصد دارند اينگونه جلوه دهند كه به دنبال فضاي دو قطبي درانتخابات نيستند، اما اعلام حمايت مشايي از بقايي و جلوه دادن حمايت غيرمستقيم احمدي‌نژاد از كانديداتوري بقايي آن هم توسط مشايي اين احتمال را تقويت مي‌كند كه شايد در لحظات آخر و در صورت تاييد صلاحيت بقايي باشد كه محمود احمدي‌نژاد، رسما حمايت خود را اعلام كند.

 

 اخبار سیاسی  -  آرمان  


بخش نظرات این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی