واکاوی یک تجاوز زنجیره‌ای در جاده قزوین

پیغام مدیر
| به وب سایت مجله اینترنتی پرستو خوش آمدید | شما می توانید برای استفاده از امکانات بیشتر در وب سایت ما عضو شوید | برای نویسندگی در سایت با ما تماس بگیرید |

در مسابقه سامسونگ و زومیت شرکت کنید و برنده ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ شوید!

زومیت با حمایت سامسونگ مسابقه‌ی رایگانی ترتیب داده است که در آن با پاسخ به سؤالات عمومی می‌توانید شانس خود را برای برنده شدن یکی از ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ آزمایش کنید.

در این مسابقه هر روز یک سؤال از شما پرسیده می‌شود و حتی اگر به پرسش‌ها پاسخ صحیح ندهید هم در قرعه‌کشی شرکت داده خواهید شد. اما هر چه امتیاز بیشتری داشته باشید شانس شما برای برنده شدن در مسابقه و کسب یکی از سه دستگاه گلکسی نوت ۸ بیشتر می‌شود. 


شرایط و قوانین مسابقه:

در این مسابقه به مدت یک ماه، هر روز یک پرسش مطرح می‌شود

با پاسخ به یک سؤال حتی اگر پاسخ اشتباه باشد در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شوید

به ازاء پاسخ به هر پرسش ۵ امتیاز و به ازاء پاسخ صحیح، ۱۰ امتیاز به دست می‌آورید

هر چه امتیاز بیشتری به دست آورید به همان نسبت شانس شما برای برنده شدن در قرعه‌کشی افزایش می‌یابد

هر شب ساعت ۰۰:۰۱ بامداد سؤال جدید مطرح می‌شود و امتیاز روز قبل به حساب کاربری شما اضافه می‌شود

اگر هر روز در مسابقه شرکت کنید، به ازاء شرکت ۵ روز پشت سر هم ۲۰ امتیاز و به ازاء ۲۰ پاسخ پشت سر هم ۱۰۰ امتیاز کسب می‌کنید این امتیاز فارغ از پاسخ درست یا اشتباه داده می‌شود

اگر جواب سؤال را نمی‌دانید، کافی است روی دکمه از بیکس‌بی کمک بگیر کلیک کنید تا با مطالعه‌ی یک متن کوتاه درباره‌ی Galaxy Note 8 و البته کسر یک امتیاز از حسابتان، یک گزینه از چهار گزینه‌ی پرسش حذف شود

اگر دوستان خود را برای شرکت در مسابقه دعوت کنید، به ازاء شرکت هر کدام از دوستانتان ۵ امتیاز می‌گیرید. توجه داشته باشید زمانی امتیاز به حساب شما وارد خواهد شد که کاربر دعوت شده در مسابقه ثبت نام کرده و ایمیل فعال سازی را باز کرده باشد

این مسابقه برای تمام کاربران مجانی است و هیچ مبلغی بابت شرکت در این مسابقه در هیچ‌ مرحله‌ای دریافت نمی‌شود

در پایان مسابقه، قرعه‌کشی با در نظر گرفتن امتیاز کاربران انجام می‌شود و ۳ نفر برنده‌ی این مسابقات انتخاب و اعلام می‌شوند

پس از اتمام کمپین پاسخ صحیح تمام پرسش‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود


به‌روزرسانی:

امتیاز افراد دعوت‌شده به مسابقه که از طریق ایمیل‌های نامعتبر در مسابقه شرکت کرده بودند یا لینک فعال‌سازی را در ایمیل ارسالی از زومیت باز نکرده‌اند، پس گرفته شد. زمانی که ایمیل کاربر دعوت‌شده تأیید شود، امتیاز به حساب کاربر دعوت‌کننده اضافه خواهد شد.

کلیه‌ی امتیازات کسب‌شده‌ی کاربر، در ساعت ۰۰:۰۱ بامداد روز بعد به حساب وی وارد خواهد شد. تا پیش از این امتیاز دعوت‌شدگان به‌صورت آنی وارد حساب می‌شد.

پاسخ دو پرسش که به اشتباه در دیتابیس وارد شده بود اصلاح شد و امتیاز مربوطه نیز به حساب کاربرانی که پاسخ صحیح داده بودند، اضافه می‌شود.

همین حالا در مسابقه شرکت کنید.تبلیغات

واکاوی یک تجاوز زنجیره‌ای در جاده قزوین

تاریخ انتشار : 15 / 11 / 1395
واکاوی یک تجاوز زنجیره‌ای در جاده قزوین
مجله اينترنتي پرستو
برخی اتفاقات درجامعه رخ می‌دهد که به نظر می‌رسد کسی حاضر به پاسخگویی درباره آنها نیست.

 به گزارش شهروند ؛در اواسط دی‌ماه خبری منتشر شد مبنی بر اینکه ٩ زن و دختر به وسیله یک راننده مورد تعرض قرار گرفته‌اند و برخی از آنان آزار و اذیت نیز شده‌اند. شاید شنیدن چنین خبری ساده باشد ولی بدون تردید هر ٩ زن (اگر فقط ٩نفر باشند، چون برخی از زنان اصولا این اتفاقات را به مرحله شکایت نمی‌رسانند) دچار بحران‌های بزرگ روحی- روانی می‌شوند. این بحران‌ها را خواه‌ناخواه به خانواده خود نیز منتقل می‌کنند.

 

پرسشی که دراین میان قابل طرح است، علت وقوع چنین رخدادهای تأثیرآوری است. دراین یادداشت به طرح چند علت مهم اشاره می‌شود، ولی پیش از آن باید متذکر شد که هر ٩ جنایت دریک فاصله ٤٠روزه (از ابتدای بهار‌ سال‌جاری) درمنطقه به نسبت محدود، حد فاصل قزوین تا کرج و به‌طور مشخص در اطراف نظرآباد اتفاق افتاده و مهم‌تر اینکه همه آنها با یک وسیله نقلیه و ازسوی یک راننده و درموقعیت مسافرکشی رخ داده است.

 

١- نخستین علتی که باید مورد توجه قرار گیرد، حمل‌ونقل غیررسمی است. وسیله نقلیه شخصی وقتی به‌عنوان یک وسیله حمل‌ونقل عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد، تبعات بسیار مهمی خواهد داشت، به‌ویژه هنگامی که درخارج از شهر استفاده شود، بنابراین باید چاره‌ای جدی برای این مسأله اندیشید. ریشه اصلی این بحران نیز دربحث اشتغال و بیکاری است و ساده‌ترین راه برای کسب درآمد، خرید یک خودروی شخصی و مسافرکشی با آن است. با وجود غیرقانونی‌بودن این مسأله به دلیل آنکه این کار محل درآمد صدها‌ هزارنفر است، مقامات دولتی آن را نادیده می‌گیرند و از کنار آن می‌گذرند و مردم هم با آن کنار آمده‌اند.

 

٢- ضعف آموزشی زنان نیز به نوبه خود در وقوع این رخدادها موثر است. تاکنون ده‌ها بلکه صدها مورد از این نوع جنایت که به دلیل سوارشدن درخودروهای شخصی رخ داده، در رسانه‌ها منتشر شده است، ولی به نظر می‌رسد که برخی از خانم‌ها همچنان دچار این اشتباه می‌شوند که در خودروهای شخصی مسافرکش آن هم درخارج از شهر یا اطراف آن استفاده کنند. آموزش این مسأله اهمیت زیادی دارد، چه از طریق رسانه عمومی یا سایر رسانه‌ها باید خانم‌ها را از انجام رفتارهایی که ممکن است با خطر همراه باشد، پرهیز داد.

 

٣- بخش دردناک ماجرا اقدام برای دستگیری متجاوز است. هرچند وی پس ازحدود ٤٠روز دستگیر می‌شود که بر اثر دریافت یک گزارش جدید از آزار و اذیت و تعقیب خودروی مجرم رخ می‌دهد، ولی اینکه چرا طی این مدت فرد جنایتکار دستگیر نشده، قابل قبول نیست.

 

این مجرم نشان داده که فرد هوشمندی نبوده است، زیرا هیچ فرد عاقلی دریک منطقه جغرافیایی محدود و با یک وسیله نقلیه به نسبت شناخته‌شده، هر ٤روز یک جرم به نسبت مشابهی را انجام نمی‌دهد، چون احتمال گیرافتادن خود را افزایش می‌دهد. با وجود این معلوم نیست چرا انجام اقدامات احتیاطی و مناسب برای دستگیری و بازداشت چنین مجرمی تا نهمین قربانی طول کشیده یا غیرموثر بوده است، حتی ممکن است تعداد قربانیان بیش از این تعداد باشد، زیرا برخی از قربانیان به دلایل گوناگون از شکایت صرف‌نظر می‌کنند، به همین دلیل نیز دادگاه دستور انتشار تصویر متهم را داده است تا اگر افراد دیگری نیز درمعرض تجاوز و تعدی او قرار گرفته‌اند، برای شکایت اقدام کنند.

 

مجموعه عواملی که می‌توانست سرنخ مناسبی برای بازداشت سریع متهم باشد، عبارتند از؛ چهره‌نگاری، مشخصات خودرو، محدوده رفت‌وآمد، تلفن‌های همراهی که ازقربانیان به سرقت رفته است، همچنین اثرات گوناگون مثل دی.ان.ای از مجرم و...

 

متأسفانه این مسائل درسطح رسانه‌ها و افکار عمومی به بحث و گفت‌وگو گذاشته نمی‌شود، هر سه مشکلی که دراین گزارش مورد توجه قرار گرفت، با بحث عمومی درباره این نوع جنایت تا حدودی قابل حل است، حتی علت سوم نیز ازاین طریق بهتر حل می‌شود. مردم باید بدانند که مشکلات پلیس در پیگیری مجرم و پیشگیری از جنایات بعدی چه بوده است؟

 


اگر از این مطلب خوشتون اومده باشه میتونید برای بهتر شدن مطالب و همچنین پیشرفت و پایداری این مجله در آن سهیم باشید
شما فقط با پرداخت 2000 تومن میتونید در هزینه های این مجله شریک شوید

ارسال نظر براي اين مطلب

نظرات شما باعث دلگرمی ما و بهتر شدن مطالب سایت می شود
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبلیغات

جهت سفارش کلیک کنید

به گروه تلگرام سایت ما بپیوندید به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید