سرنوشت رشد خدمات در سال ۹۵

پیغام مدیر
| به وب سایت مجله اینترنتی پرستو خوش آمدید | شما می توانید برای استفاده از امکانات بیشتر در وب سایت ما عضو شوید | برای نویسندگی در سایت با ما تماس بگیرید |

#کرمانشاه_تسلیت

إِنَّا للّه و إِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ

حافظا دیدی که کنعان دلم بی ماه شد ، عاقبت با اشک غم کوه امیدم کاه شد ، گفته بودی یوسف گمگشته باز آید ولی ، یوسف من تا قیامت همنشین چاه شد.

 

وقوع حادثه غم بار زلزله در غرب کشور و درگذشت جمعی از هموطنان عزیز را به ملت شریف و بویژه خانواده های مصیبت زده تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای بازماندگان صبر جزیل و برای مجروحان شفای عاجل طلب می نماییم.
"مجله اینترنتی پرستو"

در مسابقه سامسونگ و زومیت شرکت کنید و برنده ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ شوید!

زومیت با حمایت سامسونگ مسابقه‌ی رایگانی ترتیب داده است که در آن با پاسخ به سؤالات عمومی می‌توانید شانس خود را برای برنده شدن یکی از ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ آزمایش کنید.

در این مسابقه هر روز یک سؤال از شما پرسیده می‌شود و حتی اگر به پرسش‌ها پاسخ صحیح ندهید هم در قرعه‌کشی شرکت داده خواهید شد. اما هر چه امتیاز بیشتری داشته باشید شانس شما برای برنده شدن در مسابقه و کسب یکی از سه دستگاه گلکسی نوت ۸ بیشتر می‌شود. 


شرایط و قوانین مسابقه:

در این مسابقه به مدت یک ماه، هر روز یک پرسش مطرح می‌شود

با پاسخ به یک سؤال حتی اگر پاسخ اشتباه باشد در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شوید

به ازاء پاسخ به هر پرسش ۵ امتیاز و به ازاء پاسخ صحیح، ۱۰ امتیاز به دست می‌آورید

هر چه امتیاز بیشتری به دست آورید به همان نسبت شانس شما برای برنده شدن در قرعه‌کشی افزایش می‌یابد

هر شب ساعت ۰۰:۰۱ بامداد سؤال جدید مطرح می‌شود و امتیاز روز قبل به حساب کاربری شما اضافه می‌شود

اگر هر روز در مسابقه شرکت کنید، به ازاء شرکت ۵ روز پشت سر هم ۲۰ امتیاز و به ازاء ۲۰ پاسخ پشت سر هم ۱۰۰ امتیاز کسب می‌کنید این امتیاز فارغ از پاسخ درست یا اشتباه داده می‌شود

اگر جواب سؤال را نمی‌دانید، کافی است روی دکمه از بیکس‌بی کمک بگیر کلیک کنید تا با مطالعه‌ی یک متن کوتاه درباره‌ی Galaxy Note 8 و البته کسر یک امتیاز از حسابتان، یک گزینه از چهار گزینه‌ی پرسش حذف شود

اگر دوستان خود را برای شرکت در مسابقه دعوت کنید، به ازاء شرکت هر کدام از دوستانتان ۵ امتیاز می‌گیرید. توجه داشته باشید زمانی امتیاز به حساب شما وارد خواهد شد که کاربر دعوت شده در مسابقه ثبت نام کرده و ایمیل فعال سازی را باز کرده باشد

این مسابقه برای تمام کاربران مجانی است و هیچ مبلغی بابت شرکت در این مسابقه در هیچ‌ مرحله‌ای دریافت نمی‌شود

در پایان مسابقه، قرعه‌کشی با در نظر گرفتن امتیاز کاربران انجام می‌شود و ۳ نفر برنده‌ی این مسابقات انتخاب و اعلام می‌شوند

پس از اتمام کمپین پاسخ صحیح تمام پرسش‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود


به‌روزرسانی:

امتیاز افراد دعوت‌شده به مسابقه که از طریق ایمیل‌های نامعتبر در مسابقه شرکت کرده بودند یا لینک فعال‌سازی را در ایمیل ارسالی از زومیت باز نکرده‌اند، پس گرفته شد. زمانی که ایمیل کاربر دعوت‌شده تأیید شود، امتیاز به حساب کاربر دعوت‌کننده اضافه خواهد شد.

کلیه‌ی امتیازات کسب‌شده‌ی کاربر، در ساعت ۰۰:۰۱ بامداد روز بعد به حساب وی وارد خواهد شد. تا پیش از این امتیاز دعوت‌شدگان به‌صورت آنی وارد حساب می‌شد.

پاسخ دو پرسش که به اشتباه در دیتابیس وارد شده بود اصلاح شد و امتیاز مربوطه نیز به حساب کاربرانی که پاسخ صحیح داده بودند، اضافه می‌شود.

همین حالا در مسابقه شرکت کنید.تبلیغات

سرنوشت رشد خدمات در سال ۹۵

تاریخ انتشار : 15 / 11 / 1395
سرنوشت رشد خدمات در سال ۹۵
مجله اينترنتي پرستو
انتظار مثبت بودن رشد خدمات بازرگانی در سال جاری دور از ذهن نیست

 با توجه به نقشی که بخش خدمات در توسعه اقتصادی کشورها دارد، پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارد که در سال 1395 خدمات از وضعیت رو به بهبودی برخوردار بوده است.

 

به گزارش  خبرآنلاین، رشد بخش خدمات که تا حدود زیادی وابسته به رشد سایر بخش‌های اقتصادی است، طی دوره 1386 به بعد به غیر از سال های 1386، 1389 و 1390 كه ارقام رشد بالای 5 درصد را تجربه كرده است، در بقیه سال‌ها، ارقام رشد از 2.6 درصد (سال 1388) فراتر نرفته و در برخی سال‌ها (سال 1392) منفی نیز بوده است.

 

آخرین شواهد آماری برای رشد بخش خدمات مربوط به مركز آمار ایران است كه در شش‌ماهه 1395 رشد این بخش برابر با 5 درصد اعلام شده است. برآورد مركز پژوهش‌ها از رشد بخش خدمات با در نظر گرفتن تحولات زیربخش‌های خدمات  در سال 1395 برابر با 3.7 درصد است.

 

در این میان، آخرین شواهد آماری برای رشد خدمات بازرگانی در سال 1395 مربوط به نیمه نخست سال‌جاری است كه توسط مركز آمار ایران اعلام شده و طی آن رشد این بخش برابر با 3.2 درصد بوده است.

 

برآورد مركز پژوهش‌ها با توجه به آخرین شواهد آماری در دسترس تا انتهای شش‌ماهه سال‌جاری حاكی از آن است كه خدمات بازرگانی در سال 1395 رشدی حدود 1.1 درصد خواهد داشت.

 

در تحلیل دلیل این رقم رشد برای سال 1395 باید اشاره كرد كه خدمات بازرگانی واسطه بین‌ طرفین عرضه و تقاضای بازار كالا است؛ چراكه از یك‌سو ستانده بخش‌هایی همچون كشاورزی و صنعت از كانال خدمات بازرگانی صادر شده و یا در بازار داخلی عرضه می‌شوند و از سوی دیگر، كالاهای مورد نیاز فعالیت‌های اقتصادی و نهادهای مختلف كه به‌واسطه واردات یا تولید داخل تامین می‌شوند، از كانال این نوع خدمات در اختیار آنها قرار می‌گیرد. بنابراین قابل انتظار است كه ستانده خدمات بازرگانی هم از ستانده بخش‌هایی چون كشاورزی و صنعت متاثر شده و هم از حجم تجارت خارجی كشور تحت‌تاثیر قرار گیرد.

 

برآوردها حاكی از آن است که رشد بخش‌های كشاورزی و صنعت در سال 1395 باشد؛ به‌طوری كه رشد مثبت خدمات بازرگانی از این كانال توجیه‌پذیر است.

 

در سوی دیگر، گزارش عملكرد تجارت خارجی كشور نشان می‌دهد كه صادرات دلاری و واردات دلاری كشور در 8ماهه 1395 نسبت به دوره مشابه سال قبل به‌ترتیب معادل 5.74 و 0.94 درصد رشد داشته‌اند، بنابراین انتظار می‌رود كه این روند تا انتهای سال ادامه‌دار بوده و بنابراین از این كانال نیز انتظار بر مثبت بودن رشد خدمات بازرگانی در سال 1395 دور از ذهن نیست.

 

در خصوص رشد ارزش‌افزوده خدمات حمل‌ونقل نیز شاهد هستیم که از سال 1386 به بعد روند رشد نزولی بوده و از 17.7 درصد در ابتدای دوره به 6.8 - درصد در سال 1394 افت كرده است.

 

آخرین شواهد آماری برای نیمه نخست سال 1395 حاكی از رشد مثبت این بخش و حدود 6.8 درصد و برآورد مركز پژوهش‌ها با توجه به آخرین شواهد آماری در دسترس تا انتهای شش‌ماهه سال جاری حاكی از آن است كه رشد خدمات حمل‌ونقل در سال 1395 در حدود 2.3 درصد خواهد بود.

 

خدمات عمومی نیز دربرگیرنده مجموعه خدمات شامل امور عمومی، دفاع، امنیت و نظم عمومی، آموزش و پرورش، بهداشت و... است كه با توجه به نقش پررنگ دولت در این نوع خدمات از اهمیت خاصی در اقتصاد ایران برخوردار است.

 

آخرین شواهد آماری از رشد خدمات عمومی در سال 1395 مربوط به مركز آمار ایران است كه رشد این بخش را در شش‌ماهه سال جاری برابر با 5.8 درصد اعلام كرده است.

 

همان‌طور كه می‌دانیم، اعتبارات هزینه‌ای (جاری) دولت در ارزش‌افزوده خدمات عمومی دارای نقش موثری بوده و بررسی گزارش وضعیت بودجه عمومی دولت نشان می‌دهد كه عملكرد اعتبارات هزینه‌ای دولت در شش‌ماهه سال 1395 نسبت به دوره مشابه سال قبل حدود 26.5 درصد رشد داشته است، اما نكته مهم این است كه با توجه به عملكرد 170 هزار میلیارد تومانی هزینه‌های جاری دولت در سال 1394 و برآورد مركز پژوهش‌ها از تحقق 191.5 هزار میلیارد تومانی هزینه‌های جاری تا پایان سال 1395 انتظار می‌رود تا رشد اسمی هزینه‌های جاری دولت در انتهای سال 1395 برابر با 12.6 درصد باشد.

 

برآوردها از رشد ارزش‌افزوده خدمات عمومی در انتهای سال 1395 با توجه به آخرین آمار در دسترس تا انتهای شش‌ماهه سال جاری برابر با 2.2 درصد است.

 


اگر از این مطلب خوشتون اومده باشه میتونید برای بهتر شدن مطالب و همچنین پیشرفت و پایداری این مجله در آن سهیم باشید
شما فقط با پرداخت 2000 تومن میتونید در هزینه های این مجله شریک شوید

ارسال نظر براي اين مطلب

نظرات شما باعث دلگرمی ما و بهتر شدن مطالب سایت می شود
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبلیغات

جهت سفارش کلیک کنید

به گروه تلگرام سایت ما بپیوندید به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید