هشدار تیم ترامپ به اوباما: از تغییرات بزرگ در سیاست خارجی در زمان باقی مانده ات بپرهیز!

پیغام مدیر
| به وب سایت مجله اینترنتی پرستو خوش آمدید | شما می توانید برای استفاده از امکانات بیشتر در وب سایت ما عضو شوید | برای نویسندگی در سایت با ما تماس بگیرید |

در مسابقه سامسونگ و زومیت شرکت کنید و برنده ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ شوید!

زومیت با حمایت سامسونگ مسابقه‌ی رایگانی ترتیب داده است که در آن با پاسخ به سؤالات عمومی می‌توانید شانس خود را برای برنده شدن یکی از ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ آزمایش کنید.

در این مسابقه هر روز یک سؤال از شما پرسیده می‌شود و حتی اگر به پرسش‌ها پاسخ صحیح ندهید هم در قرعه‌کشی شرکت داده خواهید شد. اما هر چه امتیاز بیشتری داشته باشید شانس شما برای برنده شدن در مسابقه و کسب یکی از سه دستگاه گلکسی نوت ۸ بیشتر می‌شود. 


شرایط و قوانین مسابقه:

در این مسابقه به مدت یک ماه، هر روز یک پرسش مطرح می‌شود

با پاسخ به یک سؤال حتی اگر پاسخ اشتباه باشد در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شوید

به ازاء پاسخ به هر پرسش ۵ امتیاز و به ازاء پاسخ صحیح، ۱۰ امتیاز به دست می‌آورید

هر چه امتیاز بیشتری به دست آورید به همان نسبت شانس شما برای برنده شدن در قرعه‌کشی افزایش می‌یابد

هر شب ساعت ۰۰:۰۱ بامداد سؤال جدید مطرح می‌شود و امتیاز روز قبل به حساب کاربری شما اضافه می‌شود

اگر هر روز در مسابقه شرکت کنید، به ازاء شرکت ۵ روز پشت سر هم ۲۰ امتیاز و به ازاء ۲۰ پاسخ پشت سر هم ۱۰۰ امتیاز کسب می‌کنید این امتیاز فارغ از پاسخ درست یا اشتباه داده می‌شود

اگر جواب سؤال را نمی‌دانید، کافی است روی دکمه از بیکس‌بی کمک بگیر کلیک کنید تا با مطالعه‌ی یک متن کوتاه درباره‌ی Galaxy Note 8 و البته کسر یک امتیاز از حسابتان، یک گزینه از چهار گزینه‌ی پرسش حذف شود

اگر دوستان خود را برای شرکت در مسابقه دعوت کنید، به ازاء شرکت هر کدام از دوستانتان ۵ امتیاز می‌گیرید. توجه داشته باشید زمانی امتیاز به حساب شما وارد خواهد شد که کاربر دعوت شده در مسابقه ثبت نام کرده و ایمیل فعال سازی را باز کرده باشد

این مسابقه برای تمام کاربران مجانی است و هیچ مبلغی بابت شرکت در این مسابقه در هیچ‌ مرحله‌ای دریافت نمی‌شود

در پایان مسابقه، قرعه‌کشی با در نظر گرفتن امتیاز کاربران انجام می‌شود و ۳ نفر برنده‌ی این مسابقات انتخاب و اعلام می‌شوند

پس از اتمام کمپین پاسخ صحیح تمام پرسش‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود


به‌روزرسانی:

امتیاز افراد دعوت‌شده به مسابقه که از طریق ایمیل‌های نامعتبر در مسابقه شرکت کرده بودند یا لینک فعال‌سازی را در ایمیل ارسالی از زومیت باز نکرده‌اند، پس گرفته شد. زمانی که ایمیل کاربر دعوت‌شده تأیید شود، امتیاز به حساب کاربر دعوت‌کننده اضافه خواهد شد.

کلیه‌ی امتیازات کسب‌شده‌ی کاربر، در ساعت ۰۰:۰۱ بامداد روز بعد به حساب وی وارد خواهد شد. تا پیش از این امتیاز دعوت‌شدگان به‌صورت آنی وارد حساب می‌شد.

پاسخ دو پرسش که به اشتباه در دیتابیس وارد شده بود اصلاح شد و امتیاز مربوطه نیز به حساب کاربرانی که پاسخ صحیح داده بودند، اضافه می‌شود.

همین حالا در مسابقه شرکت کنید.تبلیغات

هشدار تیم ترامپ به اوباما: از تغییرات بزرگ در سیاست خارجی در زمان باقی مانده ات بپرهیز!

تاریخ انتشار : 23 / 08 / 1395
هشدار تیم ترامپ به اوباما: از تغییرات بزرگ در سیاست خارجی در زمان باقی مانده ات بپرهیز!
مجله اينترنتي پرستو
مقامات دولت اوباما به احتمال زیاد می توانستند توافق هسته ای با ایران را به هر قیمتی حفظ کنند اما ترامپ به تنهایی می تواند تمام تلاش خود را برای تضعیف آن به کار گیرد.

 پولتیکو نوشت: تیم ترامپ به اوباما هشدار داده است که از تغییرات بزرگ در سیاست خارجی در زمان باقی مانده اجتناب کند.

 

به گزارش انتخاب ؛ ‎قبل از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری، در محافل سیاسی این بحث مطرح بود که باراک اوباما می تواند در مذاکرات صلح میان اسرائیل و فلسطینی ها نقشی مثبت ایفا کرده و آن را به سرانجام برساند. همچنین انتظار میرفت که اوباما کنگره را برای تصویب قرارداد تجاری اقیانوس آرام تحت فشار بگذارد.

 

‎اما اکنون که دیگر تیم اوباما تصمیم گیر نیست. دستیاران ترامپ می گویند اوباما حتی نباید در مورد چنین مسائلی فکر کند.

مشاور ترامپ در روز پنج شنبه گفت: این کار موجب می شود که پیام های متناقضی از سوی ایالات متحده به جهان صادر شود.

انتقال ریاست جمهوری اغلب فرآیندی پرمناقشه بوده است به خصوص زمانی که کنترل کاخ سفید از یک حزب سیاسی را به حزبی دیگر منتقل می شود. دولتی که دوره اش پایان یافته سعی می کند سیاست های خود که در دوران زمامدازی اش عملی کرده بود از طریق دستورات اجرایی، مقررات یا قانون هایی که تصویب میکند تا حد امکان قفل کند. دولت جدید اما سعی می کند تا زمینه را برای آنچه که می خواهد اجرا کند آماده سازد و با سیاست های گذشته جایگزین سازد.

 

‎اوباما و ترامپ روز پنجشنبه در کاخ سفید ملاقات کردند و اوباما تاکید کرد: "اولویت شماره یک من در دو ماه آینده این است که سعی کنیم برای تسهیل انتقال قدرت تلاش کنیم و تضمین کنیم که ما  میخواهیم رئيس جمهور منتخب موفق باشد."

ترامپ نیز پیام های تبریکی از رهبران خارجی، حتی کسانی مثل جاستین ترودو کانادا و آنجلا مرکل، صدراعظم آلمان که ناراحتی خود را از نامزدی ترامپ نشان داده بودند، دریافت کرده است.

اما دست اندرکاران سیاست خارجی در واشنگتن و در خارج از کشور در مورد تحویل غیر منتظره قدرت از اوباما به ترامپ نگران هستند، یک واقعیت است که بسیاری این انتخاب را غیر ممکن می دانستند، تا زمانی که روز سه شنبه مشخص شد که جمهوری خواهان توانستند دموکرات ها را شکست دهند.

روز پنجشنبه، فرانک والتر اشتاین مایر وزیر امور خارجه آلمان صریحا به تیم ترامپ هشدار داد رودی ارائه شده است: ما نمی دانیم که در چه چیزی شریک هستیم. اشتاین مایر به اشپیگل آنلاین گفت. "مسلما، هیچ کس نمی تواند این را انکار کند که دونالد ترامپ پیروز این انتخابات بوده است اما سوال مهم اینجاست که آیا ترامپ رییس جمهور، همانند ترامپ کاندیدا عمل خواهد کرد؟

ترامپ بارها و بارها رویکرد خود را در برخی از مسائل سیاست خارجی، از جمله توافق با ایران و روابط با کوبا اعلام کرده است. حتی برخی از مواضع ترامپ مانند موضع آشتی جویانه نسبت به روسیه صریح تر نیز بوده است. جالب اینجاست که بسیاری از مواضع ترامپ با رویکردهای کلی جمهوری خواهان در تضاد است اما به هر حال نگرانی های بین المللی بسیاری را برانگیخته است.

همچنین بسیاری از کارکنان وزارت امور خارجه، پنتاگون و سازمان های دیگر که با سیاست خارجی و امنیت ملی سر و کار دارند در برابر شوکه هستند.  یک مقام بخش سیاسی وزارت امور خارجه گفت کارکنان اقلیت به طور خاص نگران هستند که در مورد آنها چگونه رفتار خواهد شد. البته این نگرانی به طور عمده برای تمام اقلیت ها از جمله سیاهان، مسلمانان و ... نیز به طور جدی وجود دارد. همچنین بسیاری از مردم نگران هستند که خدمات عمومی مانند خدمات درمانی که دولت به آن ها عرضه میکرد چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد.

 

‎در هفته های آینده، بسیاری از این مقامات با اعضای تیم انتقالی ترامپ دیدار خواهند کرد و درمورد چالش های متعدد پیش رو در ارتباط با روسیه و چین است و خاورمیانه اطلاعات لازم را به آن ها منتقل خواهند کرد.

علی رغم آنچه که در زمان تبلیغات انتخاباتی رخ داد و از نزدیک شدن ترامپ و پوتین حاکی بود، اما در واقع عملا هیچ شانسی برای توافق صلح و یا حتی آتش بس در آینده ای نزدیک در سوریه وجود ندارد، که در آن روس های حامی بشار اسد رئیس جمهور سوریه با گروه های شورشی مورد حمایت ایالات متحده بتوانند کنار بیایند. حتی در دوران اوباما، روسیه تمایلی به شنیدن خواسته های ایالات متحده برای آتش بس و یا افزایش دسترسی های بشر دوستانه به سوریه محاصره شده را نداشت.

همچنین یک احتمال قوی نیز وجود دارد که ترامپ از ادامه دادن به سیاست های ایالات متحده و اروپا مبنی بر اعمال تحریم علیه روسیه بر سر مناقشه اوکراین سر باز بزند. اتحادیه اروپا به احتمال زیاد علاقه مند به تجدید تحریم های خود علیه روسیه است‌. اما اگر ترامپ بخواهد سیاست دیگری را در پیش بگیرد، روابط اروپا و آمریکا دچار تحولات بزرگی خواهد شد.

مبارزه ایالات متحده علیه دولت اسلامی در سوریه و عراق به احتمال زیاد در ماه های پایانی دولت اوباما ادامه خواهد یافت. اما ترامپ که درمورد مبارزه با تروریسم بسیار مبهم صحبت کرده است، احتمالا سیاست های ایالات متحده را تغییر خواهد داد. از جمله حضور آمریکا در افغانستان و همچنین نحوه تعامل این کشور با ناتو نیز از نگرانی های پیش روی جامعه بین الملل است.

 

‎مشاور امنیت ملی ترامپ اصرار داشت که تیم انتقال رئيس جمهور منتخب انتظار ندارد بوروکراسی ایالات متحده به توقف عملکرد دولت اوباما در طول این ماه های آخر بیانجامد اما او تاکید داشت که اوباما و دستیارانش نباید به دنبال ماجراجویی جدید از طریق اجرای سیاست هایی باشند که به وضوح با مواضع ترامپ مطابقت ندارد و شامل مواردی همچون تلاش برای صلح میان اسرائیل و فلسطین می شود. به نظر می رسد ترامپ به وضوح حامی دولت اسرائیل است. در بیانیه ای که پس از انتخابات توسط مشاوران ترامپ منتشر شد، آمده است: « پیدا کردن راه حلی برای مشکل میان دو دولت اسرائیل و فلسطینی به نظر غیر ممکن می رسد تا زمانی که فلسطینی ها تمایل به خشونت علیه اسرائیل دارند یا حق اسرائیل به عنوان یک دولت یهودی را به رسمیت نشناسند. اسرائیل قاطعانه با طرح های اوباما برای تامین امنیت قطعنامه شورای امنیت مخالفت می کرد و آن را به عنوان تهدیدی برای منافع اسرائیل نلقی می نمود.»

 

‎مقامات دولت اوباما به احتمال زیاد می توانستند توافق هسته ای با ایران را به هر قیمتی حفظ کنند اما ترامپ به تنهایی می تواند تمام تلاش خود را برای تضعیف آن به کار گیرد. این قرارداد در زمان ریاست جمهوری اوباما امضا شد و در طی آن تحریم های ایران تا زمانی که این کشور تلاشی برای ساختن بمب اتم نکند لغو شد. اما ترامپ گفته است که میخواهد مجددا با ایران درمورد این مسئله به مذاکره بپردازد. ترامپ همچنین به احتمال زیاد روابط حسنه با کوبا را که در زمان اوباما میسر شده بود، بر هم خواهد زد.

 

‎با وجود چنین تغییرات بزرگی که در آینده واشنگتن را تحت تاثیر قرار خواهد داد، هیچ شکی نیست که تعدادی از متحدان و دشمنان امریکا تا مدتی چراغ خاموش حرکت خواهند کرد و از تصمیم گیری های مهم در رابطه با ایالات متحده تا زمانی که رئيس جمهور جدید سوگند یاد کند، اجتناب خواهند کرد.


اگر از این مطلب خوشتون اومده باشه میتونید برای بهتر شدن مطالب و همچنین پیشرفت و پایداری این مجله در آن سهیم باشید
شما فقط با پرداخت 2000 تومن میتونید در هزینه های این مجله شریک شوید

ارسال نظر براي اين مطلب

نظرات شما باعث دلگرمی ما و بهتر شدن مطالب سایت می شود
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبلیغات

جهت سفارش کلیک کنید

به گروه تلگرام سایت ما بپیوندید به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید