دفاع از آزادی بیان آموزه مکتب عاشوراست/از تریبون‌های مذهبی مرز جناح‌ها،مرز اسلام و کفر معرفی نشود

پیغام مدیر
| به وب سایت مجله اینترنتی پرستو خوش آمدید | شما می توانید برای استفاده از امکانات بیشتر در وب سایت ما عضو شوید | برای نویسندگی در سایت با ما تماس بگیرید |

در مسابقه سامسونگ و زومیت شرکت کنید و برنده ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ شوید!

زومیت با حمایت سامسونگ مسابقه‌ی رایگانی ترتیب داده است که در آن با پاسخ به سؤالات عمومی می‌توانید شانس خود را برای برنده شدن یکی از ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ آزمایش کنید.

در این مسابقه هر روز یک سؤال از شما پرسیده می‌شود و حتی اگر به پرسش‌ها پاسخ صحیح ندهید هم در قرعه‌کشی شرکت داده خواهید شد. اما هر چه امتیاز بیشتری داشته باشید شانس شما برای برنده شدن در مسابقه و کسب یکی از سه دستگاه گلکسی نوت ۸ بیشتر می‌شود. 


شرایط و قوانین مسابقه:

در این مسابقه به مدت یک ماه، هر روز یک پرسش مطرح می‌شود

با پاسخ به یک سؤال حتی اگر پاسخ اشتباه باشد در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شوید

به ازاء پاسخ به هر پرسش ۵ امتیاز و به ازاء پاسخ صحیح، ۱۰ امتیاز به دست می‌آورید

هر چه امتیاز بیشتری به دست آورید به همان نسبت شانس شما برای برنده شدن در قرعه‌کشی افزایش می‌یابد

هر شب ساعت ۰۰:۰۱ بامداد سؤال جدید مطرح می‌شود و امتیاز روز قبل به حساب کاربری شما اضافه می‌شود

اگر هر روز در مسابقه شرکت کنید، به ازاء شرکت ۵ روز پشت سر هم ۲۰ امتیاز و به ازاء ۲۰ پاسخ پشت سر هم ۱۰۰ امتیاز کسب می‌کنید این امتیاز فارغ از پاسخ درست یا اشتباه داده می‌شود

اگر جواب سؤال را نمی‌دانید، کافی است روی دکمه از بیکس‌بی کمک بگیر کلیک کنید تا با مطالعه‌ی یک متن کوتاه درباره‌ی Galaxy Note 8 و البته کسر یک امتیاز از حسابتان، یک گزینه از چهار گزینه‌ی پرسش حذف شود

اگر دوستان خود را برای شرکت در مسابقه دعوت کنید، به ازاء شرکت هر کدام از دوستانتان ۵ امتیاز می‌گیرید. توجه داشته باشید زمانی امتیاز به حساب شما وارد خواهد شد که کاربر دعوت شده در مسابقه ثبت نام کرده و ایمیل فعال سازی را باز کرده باشد

این مسابقه برای تمام کاربران مجانی است و هیچ مبلغی بابت شرکت در این مسابقه در هیچ‌ مرحله‌ای دریافت نمی‌شود

در پایان مسابقه، قرعه‌کشی با در نظر گرفتن امتیاز کاربران انجام می‌شود و ۳ نفر برنده‌ی این مسابقات انتخاب و اعلام می‌شوند

پس از اتمام کمپین پاسخ صحیح تمام پرسش‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود


به‌روزرسانی:

امتیاز افراد دعوت‌شده به مسابقه که از طریق ایمیل‌های نامعتبر در مسابقه شرکت کرده بودند یا لینک فعال‌سازی را در ایمیل ارسالی از زومیت باز نکرده‌اند، پس گرفته شد. زمانی که ایمیل کاربر دعوت‌شده تأیید شود، امتیاز به حساب کاربر دعوت‌کننده اضافه خواهد شد.

کلیه‌ی امتیازات کسب‌شده‌ی کاربر، در ساعت ۰۰:۰۱ بامداد روز بعد به حساب وی وارد خواهد شد. تا پیش از این امتیاز دعوت‌شدگان به‌صورت آنی وارد حساب می‌شد.

پاسخ دو پرسش که به اشتباه در دیتابیس وارد شده بود اصلاح شد و امتیاز مربوطه نیز به حساب کاربرانی که پاسخ صحیح داده بودند، اضافه می‌شود.

همین حالا در مسابقه شرکت کنید.تبلیغات

دفاع از آزادی بیان آموزه مکتب عاشوراست/از تریبون‌های مذهبی مرز جناح‌ها،مرز اسلام و کفر معرفی نشود

تاریخ انتشار : 21 / 07 / 1395
دفاع از آزادی بیان آموزه مکتب عاشوراست/از تریبون‌های مذهبی مرز جناح‌ها،مرز اسلام و کفر معرفی نشود
مجله اينترنتي پرستو
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم با انتقاد از سوءاستفاده جناحی از تریبون‌های مذهبی، بر لزوم گفت‌وگو میان جناح‌های داخلی تاکید کرد و گفت: دفاع از آزادی بیان و قلم از آموزه‌های اساسی مکتب عاشوراست.

 حجت‌الاسلام احمد مازنی در گفت‌وگو با  ایلنا، با اشاره به درس‌های فراوان مکتب عاشورا برای جهان امروز گفت: درس حریت و آزادگی که از آغاز تا انجام بر آن تاکید دارند، درس حق‌طلبی و مبارزه با باطل، دفاع از مظلوم، امر به معروف و نهی از منکر و درس امتناع از بیعت و همراهی با استبداد و فساد گوشه‌ای از درس‌های مکتب عاشورای حضرت اباعبدالله (ع) است.

 

مکتب عاشورا، چتر عشق، محبت و لطف سیدالشهدا (ع) است

 

او مکتب عاشورا را سرمایه‌ای اجتماعی برای مسلمانان جهان خواند و گفت: جامعه ایران، عاشورا را متعلق به خود و همه بشریت می‌داند و هیچکس نمی‌تواند ادعا کند که از دیگری به امام حسین (ع) نزدیک‌تر است و به این اعتبار عاشورایی‌تر است؛ چرا که مکتب عاشورا، چتر عشق، محبت و لطف حضرت سیدالشهدا (ع) است که بر سر همه ملت ایران گسترده شده است.

 

مصادره عاشورا برای منافع دنیوی خطاست

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کسانی که فرهنگ عاشورا را به نفع منافع کوچک دنیوی خود مصادره می‌کنند، یادآور شد: کسانی که عاشورا ملک طلق خود می‌دانند، کار خوبی نمی‌کنند.

 

او ادامه داد: کسانی که عاشورا را برای منافع کوچک دنیوی مصادره می‌کنند، به خطا می‌روند؛ چرا که هدف امام حسین (ع) مبارزه با کسانی بود که اسلام را در تیول عده‌ای خاص در فضای فاسد باند بنی‌امیه قرار داده بود و بجز کسانی که در حاکمیت حضور داشته و خود را خلیفه می‌دانستند، به کسی اجازه ظهور و بروز نمی‌دادند و اگر نقدی به حاکمیت داشتند، این نقد را در نطفه خفه می‌کردند و امام حسین (ع) را نیز در همین راستا به شهادت رساندند.

 

از دین و ارزش‌های دینی به‌عنوان ابزار استفاده نشود

 

نماینده مردم تهران در مجلس دهم ادامه داد: یکی از مهم‌ترین درس‌های عاشورا این است که این فرهنگ را کشتی نجاتی برای همه گروه‌های جامعه قرار دهیم که امکان بهره‌گیری از آن‌را دارند و به هیچ وجه این فرهنگ ارزشمند را مختص به گروهی خاص ندانیم.

 

حجت‌الاسلام مازنی همچنین در پاسخ به سوالی درباره سوءاستفاده‌های سیاسی و جناحی از فرهنگ عاشورا گفت: نکته‌ای که همه گروه‌ها و جناح‌ها باید به آن توجه کنند این است که درصورتی که سیاست یا طرح و برنامه‌ای دارند، از دین و ارزش‌های دینی به‌عنوان ابزار استفاده نکنند.

 

مذاکره ملی و گفت‌وگوی تمدن‌ها عقلاً درست است

 

نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت گفت‌وگو و مذاکره، گفت: عقل حکم می‌کند که مذاکره ملی و گفت‌وگوی تمدن‌ها اقدام درستی است و باید با اتکا به راه‌ها و مجاری قانونی تعریف‌شده در قانون اساسی اقدام کنیم اما این‌که بگوییم مذاکره می‌کنیم چون امام حسین (ع) مذاکره کردند یا بلعکس بگوییم مذاکره نادرست است، چرا که حضرت اباعبدالله (ع) حاضر به مذاکره نشد، روش درستی نیست.

 

خط قرمز امام حسین (ع) بیعت با حاکم ظالم بود

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نقش بی‌بدیل عنصر کلام در مکتب عاشورا، خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) همه‌جا از عنصر کلام استفاده کرد و با ایراد سخنرانی، قرائت خطبه و طرح پرسش و پاسخ به سوال‌های دیگران و همچنین نامه‌نگاری همواره بر فرهنگ گفت‌وگویی کلام‌محور تاکید فرمودند اما در کنار این مذاکرات، خطوط قرمزی ترسیم می‌کند که این خط قرمز به‌طور مشخص امتناع از بیعت با حاکم ظالم است و بر این اساس هرگز با یزید دست بیعت نمی‌دهد و آن‌گاه میان بیعت و مرگ مخیر می‌شوند، می‌فرمایند «هیات من‌الذله» و زیر بار بیعت نمی‌روند.

 

محوریت کلام در مکتب عاشورا

 

او گفت: بنابر این در مکتب اباعبدالله (ع) اصل بر مذاکره، گفت‌وگو، امر به معروف و نهی از منکر است و کلام نقشی محوری و مرکزی در این مکتب دارد و بر این اساس، امروز نیز می‌توانیم از مسیر مراجع قانونی یعنی اجازه رهبری، تایید شورایعالی امنیت ملی، تصویب مجلس و دیگر مراجع قانونی وارد مذاکره با جهان شویم اما همزمان به خطوط قرمزمان نیز پایبند باشیم.

 

لزوم انجام گفت‌وگو میان جناح‌های داخلی براساس انتفاع همگانی

 

عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به لزوم انجام مذاکره برای حل مشکلات داخلی، گفت: مذاکره صرفاً مربوط به حل مشکلات خارجی نیست؛ بلکه در داخل کشور نیز باید جناح‌های مختلف با یکدیگر بر اساس انتفاع همگانی و سیاست برد-برد گفت‌وگو کنیم.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین با انتقاد از سوءاستفاده‌های سیاسی از مسائل مذهبی بر سیاست مبتنی بر دیانت تاکید کرد و گفت: آن‌چنان که مرحوم مدرس و پس از آن، حضرت امام (ره) تاکید کردند «سیاست ما عین دیانت ماست» و تعریف ما از سیاست با تعریف غربی به‌طور کامل منطبق نیست.

 

نباید از تریبون‌های مذهبی، استفاده ابزاری و جناحی کنیم

 

او ادامه داد: درصورتی که بگوییم از تریبون‌های مذهبی، مسائل سیاسی و روز مطرح نشود، به‌نوعی دچار تفریط شده‌ایم و اگر همه فضای مذهبی را سیاسی کنیم نیز دچار افراط شده‌ایم؛ در واقع تاکید ما این است که از تریبون‌های مذهبی، استفاده ابزاری و جناحی نکنیم.

 

دفاع از آزادی بیان و قلم از آموزه‌های مکتب عاشوراست

 

عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که عاشورا مکتب آزادی و آزادگی است، گفت: امروز نیز ما خود را مقید به مبارزه برای آزادی می‌دانیم و همان‌طور که در مسائل بین‌المللی از حقوق و مقاومت حزب‌الله و آزادی مردم فلسطین حمایت می‌کنیم، در مسائل داخلی نیز به‌دنبال آزادی مردم اعم از آزادی بیان و آزادی قلم هستیم و همه این مسائل را از مکتب عاشورا آموخته‌ایم.

 

نباید از تریبون‌های مذهبی مرز جناح‌ها، مرز اسلام و کفر معرفی شود

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از استفاده ابزاری و جناحی از تریبون‌های مذهبی، گفت: این درست نیست به‌عنوان نمونه درصورتی که مردم تهران به نامزد موردپسندمان رای ندادند، بگوییم آن‌ها بد‌تر از مردم کوفه هستند و تا پایان دوره آن فرد منتخب از طریق همین تریبون‌ها به تخریب او بپردازیم.

 

حجت‌الاسلام مازنی در پایان تصریح کرد: متاسفانه شاهد تخریب شدید رقبا از برخی تریبون‌های مذهبی هستیم و مرز بین جناح‌ها، مرز اسلام و کفر معرفی می‌شود.

 


اگر از این مطلب خوشتون اومده باشه میتونید برای بهتر شدن مطالب و همچنین پیشرفت و پایداری این مجله در آن سهیم باشید
شما فقط با پرداخت 2000 تومن میتونید در هزینه های این مجله شریک شوید

ارسال نظر براي اين مطلب

نظرات شما باعث دلگرمی ما و بهتر شدن مطالب سایت می شود
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبلیغات

جهت سفارش کلیک کنید

به گروه تلگرام سایت ما بپیوندید به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید