علت خون دماغ شدن در بزرگسالی

پیغام مدیر
| به وب سایت مجله اینترنتی پرستو خوش آمدید | شما می توانید برای استفاده از امکانات بیشتر در وب سایت ما عضو شوید | برای نویسندگی در سایت با ما تماس بگیرید |

در مسابقه سامسونگ و زومیت شرکت کنید و برنده ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ شوید!

زومیت با حمایت سامسونگ مسابقه‌ی رایگانی ترتیب داده است که در آن با پاسخ به سؤالات عمومی می‌توانید شانس خود را برای برنده شدن یکی از ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ آزمایش کنید.

در این مسابقه هر روز یک سؤال از شما پرسیده می‌شود و حتی اگر به پرسش‌ها پاسخ صحیح ندهید هم در قرعه‌کشی شرکت داده خواهید شد. اما هر چه امتیاز بیشتری داشته باشید شانس شما برای برنده شدن در مسابقه و کسب یکی از سه دستگاه گلکسی نوت ۸ بیشتر می‌شود. 


شرایط و قوانین مسابقه:

در این مسابقه به مدت یک ماه، هر روز یک پرسش مطرح می‌شود

با پاسخ به یک سؤال حتی اگر پاسخ اشتباه باشد در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شوید

به ازاء پاسخ به هر پرسش ۵ امتیاز و به ازاء پاسخ صحیح، ۱۰ امتیاز به دست می‌آورید

هر چه امتیاز بیشتری به دست آورید به همان نسبت شانس شما برای برنده شدن در قرعه‌کشی افزایش می‌یابد

هر شب ساعت ۰۰:۰۱ بامداد سؤال جدید مطرح می‌شود و امتیاز روز قبل به حساب کاربری شما اضافه می‌شود

اگر هر روز در مسابقه شرکت کنید، به ازاء شرکت ۵ روز پشت سر هم ۲۰ امتیاز و به ازاء ۲۰ پاسخ پشت سر هم ۱۰۰ امتیاز کسب می‌کنید این امتیاز فارغ از پاسخ درست یا اشتباه داده می‌شود

اگر جواب سؤال را نمی‌دانید، کافی است روی دکمه از بیکس‌بی کمک بگیر کلیک کنید تا با مطالعه‌ی یک متن کوتاه درباره‌ی Galaxy Note 8 و البته کسر یک امتیاز از حسابتان، یک گزینه از چهار گزینه‌ی پرسش حذف شود

اگر دوستان خود را برای شرکت در مسابقه دعوت کنید، به ازاء شرکت هر کدام از دوستانتان ۵ امتیاز می‌گیرید. توجه داشته باشید زمانی امتیاز به حساب شما وارد خواهد شد که کاربر دعوت شده در مسابقه ثبت نام کرده و ایمیل فعال سازی را باز کرده باشد

این مسابقه برای تمام کاربران مجانی است و هیچ مبلغی بابت شرکت در این مسابقه در هیچ‌ مرحله‌ای دریافت نمی‌شود

در پایان مسابقه، قرعه‌کشی با در نظر گرفتن امتیاز کاربران انجام می‌شود و ۳ نفر برنده‌ی این مسابقات انتخاب و اعلام می‌شوند

پس از اتمام کمپین پاسخ صحیح تمام پرسش‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود


به‌روزرسانی:

امتیاز افراد دعوت‌شده به مسابقه که از طریق ایمیل‌های نامعتبر در مسابقه شرکت کرده بودند یا لینک فعال‌سازی را در ایمیل ارسالی از زومیت باز نکرده‌اند، پس گرفته شد. زمانی که ایمیل کاربر دعوت‌شده تأیید شود، امتیاز به حساب کاربر دعوت‌کننده اضافه خواهد شد.

کلیه‌ی امتیازات کسب‌شده‌ی کاربر، در ساعت ۰۰:۰۱ بامداد روز بعد به حساب وی وارد خواهد شد. تا پیش از این امتیاز دعوت‌شدگان به‌صورت آنی وارد حساب می‌شد.

پاسخ دو پرسش که به اشتباه در دیتابیس وارد شده بود اصلاح شد و امتیاز مربوطه نیز به حساب کاربرانی که پاسخ صحیح داده بودند، اضافه می‌شود.

همین حالا در مسابقه شرکت کنید.تبلیغات

علت خون دماغ شدن در بزرگسالی

موضوع: سلامت , بیماریها ,
تاریخ انتشار : 25 / 06 / 1395
علت خون دماغ شدن در بزرگسالی
مجله اينترنتي پرستو

خونريزي بيني در كودكان غالباً به راحتي كنترل مي‌شود، اما در افراد بالاي 50 سال پرفشاري خون علت خونريزي از بيني است و پزشك بايد اين موضوع را بررسي كند.
اين عارضه غالباً براثر پارگي عروق بيني ايجاد مي‌شود و 60 درصد افراد، به‌ويژه كودكان در سنين كمتر از 10 سال و افراد بالاي 50 سال به‌نوعي اين عارضه را تجربه كرده‌اند.
ضربه و يا دستكاري بيني مهم‌ترين علت بروز خونريزي در اطفال است، اما در سنين بيش از 50 سال پرفشاري خون مهم‌ترين علت بروز خونروي از بيني است.

 

تروما و يا ضربه به بيني، دستكاري و يا شكستگي از اين موارد است. فرو بردن جسم به داخل بيني، التهاب سينوس و يا عفونت‌هاي بيني و آلرژي نيز از ديگر علل موضعي هستند كه مي‌توانند به خونريزي از بيني منجر شوند.

 

آب‌آب‌زاده با بيان اين‌كه علل سيستميك از ديگر علل خونريزي بيني است،خاطرنشان كرد: به طور مثال ابتلا به سرطان‌هاي خوني، پرفشاري خون و موارد مرتبط با سيستم‌هاي داخلي بدن كه سبب بروز خونريزي بيني مي‌شوند در رديف علت‌هاي سيستميك خونريزي بيني هستند.

 

اختلالات آناتوميك يا ساختماني درون بيني و انحراف بيني نيز سبب اختلال در هواگيري و در نتيجه خشكي مخاط بيني و خونريزي مي‌شود. تغييرات آب و هوايي مانند هواي گرم، سرد و خشك و يا آلودگي‌هاي محيطي نيز مي‌توانند به خشكي مخاط بيني و بروز حساسيت مزمن در ناحيه بيني منجر شود و همگي از علل خونريزي بيني هستند.

 

استفاده مداوم از اسپري بيني به علت ابتلاء به آلرژي، خشكي مخاط بيني و خونريزي را سبب مي‌شود از همين‌رو استفاده طولاني مدت به هيچ وجه توصيه نمي‌شود. استفاده از اسپري بايد زير نظر و به توصيه پزشك باشد.

 

خونريزي بيني مي‌تواند از عوارض مصرف برخي داروها باشد، برخي داروها كه براي بيماران قلبي تجويز مي‌شوند، مانند آسپرين، با رقيق كردن خون به خونريزي از بيني منجر مي‌شود البته اين مساله بيشتر در سنين بالا مشاهده مي‌شود. همچنين مصرف بيش از حد قرص بروفن نيز مي‌تواند به عارضه خونريزي از بيني منتهي شود.

 

كمبود ويتامين‌هاي K و C نيز از علل بروز خونريزي بيني است، افراد غالباً در سن كم در ناحيه عروق قدامي بيني و در سن بالا در ناحيه عروق خلفي بيني به خونريزي دچار مي‌شوند. خونريزي‌هاي ناشي از عروق قدامي (عروق جلوي بيني) راحت‌تر كنترل مي‌شوند، اما درمان و كنترل خونريزي‌هاي ناشي از عروق خلفي دشوارتر است.

 

افرادي كه در سن بالا به علت پرفشاري خون به خونريزي بيني دچار مي‌شوند، ممكن است با علائمي مانند خونريزي از دهان نيز مواجه شوند؛ اين موضوع سبب بروز استرس در بيمار و در نتيجه افزايش خونريزي مي‌شود. براي درمان اين عارضه ابتدا بايد آزمايش خون و تست‌هاي انعقادي بر روي بيمار انجام شود تا پزشك درباره سلامت بيمار مطمئن شود. در كنترل خونريزي بيني آرامش بيمار بسيار مهم است، چون افزايش استرس فرد موجب تشديد خونريزي مي‌شود.

 

براي كنترل خونريزي در ناحيه عروق قدامي فرد بايد علاوه بر كنترل استرس خود، بدن و سر را به سمت جلو خم كند تا خون وارد حلق نشود و از بروز مشكلات تنفسي براي بيمار جلوگيري شود. پس از آن بايد قسمت جلوي بيني (عروق قدامي) با دست گرفته شود و پس از گذشت 5 تا 20 دقيقه خونريزي متوقف مي‌شود. در موارد بروز خونريزي خلفي به‌ويژه در سن بالا حتماً بايد به پزشك مراجعه شود و در برخي موارد پانسمان داخلي لازم است.

 

كودكان به‌هنگام خونريزي بيني نبايد بيني خود را دستكاري كنند براي كنترل خونريزي بيني كودكان معمولاً با استفاده از پمادهاي موضعي، مخاط بيني نرم مي‌شود و اگر خونريزي كنترل نشد ممكن است از روش‌هايي مانند سوزاندن عروق سطحي استفاده شود. در خونريزي بيني كودكان مي‌توان از پنبه براي كنترل خونريزي استفاده كرد، اما در سن بالا كه معمولاً خونريزي به علت پرفشاري خون است، نبايد از اين روش استفاده شود.

 

در برخي موارد اختلالات عروق بيني مي‌تواند زمينه ارثي داشته باشد. توصيه كارشناسان به افرادي كه مكرراً به خونريزي دچار مي‌شوند اين است كه در محيط‌هاي گرم قرار نگيرند و در روزهاي غبارآلود و آلوده تا حد امكان از منزل خارج نشوند. جلوگيري از وارد آمدن ضربه به بيني و چرب نگه داشتن مخاط بيني از ديگر موارديست كه اين افراد بايد رعايت كنند. 
منبع:aftabnews.ir
اگر از این مطلب خوشتون اومده باشه میتونید برای بهتر شدن مطالب و همچنین پیشرفت و پایداری این مجله در آن سهیم باشید
شما فقط با پرداخت 2000 تومن میتونید در هزینه های این مجله شریک شوید

ارسال نظر براي اين مطلب

نظرات شما باعث دلگرمی ما و بهتر شدن مطالب سایت می شود
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبلیغات

جهت سفارش کلیک کنید

به گروه تلگرام سایت ما بپیوندید به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید