حال وهوای بازار در روز نخست توزیع اسکناس نو

پیغام مدیر
| به وب سایت مجله اینترنتی پرستو خوش آمدید | شما می توانید برای استفاده از امکانات بیشتر در وب سایت ما عضو شوید | برای نویسندگی در سایت با ما تماس بگیرید |

در مسابقه سامسونگ و زومیت شرکت کنید و برنده ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ شوید!

زومیت با حمایت سامسونگ مسابقه‌ی رایگانی ترتیب داده است که در آن با پاسخ به سؤالات عمومی می‌توانید شانس خود را برای برنده شدن یکی از ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ آزمایش کنید.

در این مسابقه هر روز یک سؤال از شما پرسیده می‌شود و حتی اگر به پرسش‌ها پاسخ صحیح ندهید هم در قرعه‌کشی شرکت داده خواهید شد. اما هر چه امتیاز بیشتری داشته باشید شانس شما برای برنده شدن در مسابقه و کسب یکی از سه دستگاه گلکسی نوت ۸ بیشتر می‌شود. 


شرایط و قوانین مسابقه:

در این مسابقه به مدت یک ماه، هر روز یک پرسش مطرح می‌شود

با پاسخ به یک سؤال حتی اگر پاسخ اشتباه باشد در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شوید

به ازاء پاسخ به هر پرسش ۵ امتیاز و به ازاء پاسخ صحیح، ۱۰ امتیاز به دست می‌آورید

هر چه امتیاز بیشتری به دست آورید به همان نسبت شانس شما برای برنده شدن در قرعه‌کشی افزایش می‌یابد

هر شب ساعت ۰۰:۰۱ بامداد سؤال جدید مطرح می‌شود و امتیاز روز قبل به حساب کاربری شما اضافه می‌شود

اگر هر روز در مسابقه شرکت کنید، به ازاء شرکت ۵ روز پشت سر هم ۲۰ امتیاز و به ازاء ۲۰ پاسخ پشت سر هم ۱۰۰ امتیاز کسب می‌کنید این امتیاز فارغ از پاسخ درست یا اشتباه داده می‌شود

اگر جواب سؤال را نمی‌دانید، کافی است روی دکمه از بیکس‌بی کمک بگیر کلیک کنید تا با مطالعه‌ی یک متن کوتاه درباره‌ی Galaxy Note 8 و البته کسر یک امتیاز از حسابتان، یک گزینه از چهار گزینه‌ی پرسش حذف شود

اگر دوستان خود را برای شرکت در مسابقه دعوت کنید، به ازاء شرکت هر کدام از دوستانتان ۵ امتیاز می‌گیرید. توجه داشته باشید زمانی امتیاز به حساب شما وارد خواهد شد که کاربر دعوت شده در مسابقه ثبت نام کرده و ایمیل فعال سازی را باز کرده باشد

این مسابقه برای تمام کاربران مجانی است و هیچ مبلغی بابت شرکت در این مسابقه در هیچ‌ مرحله‌ای دریافت نمی‌شود

در پایان مسابقه، قرعه‌کشی با در نظر گرفتن امتیاز کاربران انجام می‌شود و ۳ نفر برنده‌ی این مسابقات انتخاب و اعلام می‌شوند

پس از اتمام کمپین پاسخ صحیح تمام پرسش‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود


به‌روزرسانی:

امتیاز افراد دعوت‌شده به مسابقه که از طریق ایمیل‌های نامعتبر در مسابقه شرکت کرده بودند یا لینک فعال‌سازی را در ایمیل ارسالی از زومیت باز نکرده‌اند، پس گرفته شد. زمانی که ایمیل کاربر دعوت‌شده تأیید شود، امتیاز به حساب کاربر دعوت‌کننده اضافه خواهد شد.

کلیه‌ی امتیازات کسب‌شده‌ی کاربر، در ساعت ۰۰:۰۱ بامداد روز بعد به حساب وی وارد خواهد شد. تا پیش از این امتیاز دعوت‌شدگان به‌صورت آنی وارد حساب می‌شد.

پاسخ دو پرسش که به اشتباه در دیتابیس وارد شده بود اصلاح شد و امتیاز مربوطه نیز به حساب کاربرانی که پاسخ صحیح داده بودند، اضافه می‌شود.

همین حالا در مسابقه شرکت کنید.تبلیغات

حال وهوای بازار در روز نخست توزیع اسکناس نو

تاریخ انتشار : 24 / 06 / 1395
حال وهوای بازار در روز نخست توزیع اسکناس نو
مجله اينترنتي پرستو
در روز شروع توزیع اسکناس‌های نو در شعب منتخب بانک‌ها، بازار آزاد تفاوت خاصی با سایر روزها ندارد، اما اسکناس‌فروشان منتظرند مردم اسکناس‌های نویی که از بانک‌ها می‌گیرند را برای فروش نزد آنان ببرند.

به گزارش ایسنا، به مناسب عید «غدیر خم» بانک مرکزی از  ۲۴ تا ۲۹ شهریورماه در شعب منتخب بانک‌ها شروع به توزیع اسکناس نو کرده است. براین اساس، در مجموع ۵۰ شعبه از بانک‌های ملی، صادرات، ملت، کارآفرین و پارسیان در تهران توزیع‌کننده اسکناس‌های نو خواهند بود.

مراجعه به شعب برخی از بانک‌ها حکایت از آن دارد که مراجعه‌کننده برای دریافت اسکناس نو باید در بانک مورد نظر حساب بانکی داشته باشد تا هزینه اسکناس نویی که دریافت می‌کند از حساب او برداشت شود و پول به طور دستی دریافت نخواهد شد، اما برخی شعب بانک‌های دیگر عنوان می‌کنند که اگر هم شخص مراجعه‌کننده حساب بانکی نداشته باشد باز هم به وی اسکناس نو تعلق می‌گیرد، ولی در حد یک باند از اسکناس ۵۰۰ و ۱۰۰۰ تومانی.

جالب اینجاست که بانک‌ها عنوان می‌کنند محدودیت خاصی در توزیع اسکناس نو به متقاضیان ندارند و آنها می‌توانند حتی تا چند باند از اسکناس ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ تومانی دریافت کنند. از سویی دیگر  ظاهرا یک نفر می‌تواند با مراجعه به شعب بانک‌های مختلف نیز اسکناس نو بگیرد. این در حالی اتفاق می‌افتد که در سویی دیگر و در بازار غیررسمی، اسکناس‌فروشان عنوان می‌کنند در زمانی که توزیع اسکناس در بانک‌ها انجام می‌شود، مردم تعدادی از بسته‌های دریافتی را برای فروش به بازار می‌آورند. به عبارتی در این بین نبود محدودیت در توزیع اسکناس‌ها از سوی بانک و عدم ثبت آن موجب ایجاد بازار برای خرید و فروش و سودبری عده‌ای در زمان توزیع اسکناس در ایام خاص می‌شود.

گرچه اسکناسی که بانک‌ها توزیع می‌کنند بدون دریافت کارمزد یا پرداخت قیمت  بالاتر انجام می‌شود، ولی قیمت آن در بازار بین ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان بالاتر از قیمت هر بسته است، به‌طوری که اکنون در بازار آزاد بسته‌های ۱۰۰۰ تومانی شامل ۱۰۰ برگ که در مجموع ۱۰۰ هزار تومان ارزش دارد با قیمت حدود ۱۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. همچنین بسته ۱۰۰ تایی ۵۰۰ تومانی بین ۶۵ تا ۷۰ هزار تومان قیمت دارد. در این بین اسکناس‌های ۱۰ و ۲۰ تومانی به دلیل عرضه کم و قطع چاپ از سوی بانک مرکزی با فاصله حدود ۵۰ هزار تومانی به فروش می‌رود، به‌طوری که بسته ۱۰۰ تایی اسکناس ۱۰ تومانی حدود ۶۰ هزار تومان و ۲۰ تومانی تا ۷۰ هزار تومان قیمت دارد.

اسکناس‌فروشان عنوان می‌کنند با این‌که امروز شروع توزیع اسکناس نو در بانک‌هاست، اما قیمت فروش آزاد آن تغییر چندانی نداشته است. آنان منتظرند مردم اسکناس‌های نو را از بانک به بازار آورده و هر بسته را بین ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان بالاتر از قیمت از آنان بخرند و خودشان تا ۵۰۰۰ هزار تومان هر بسته را بالاتر بفروشند. آنها درباره منبع تامین اسکناس خود نیز می‌گویند که ما در بازار اسکناس دست آخر هستیم، چرا که عمده این اسکناس‌ها از بانک‌ها تامین شده و در اختیار اشخاص مختلف قرار می‌گیرد و آنها نیز اسکناس‌ها را به بازار آورده و به فروش می‌رسانند.

 اسکناس نو را از کدام بانک ها بگیریم؟

اما در حالی توزیع اسکناس نو در بانک‌ها تا دوشنبه ۲۹ شهریورماه ادامه دارد که برخی شعب به مشتریان اعلام می‌کردند در صورت نیاز هرچه سریع‌تر اقدام کنند، چرا که ممکن است اسکناس‌های نو تمام شود.

براساس آنچه که بانک مرکزی اعلام کرده ۱۲ شعبه بانک ملی شامل کاشف، میدان استاد معین، اسلامشهر، دانشگاه، میدان شهدا، دماوند، شهرری، ورامین، صندوق پس‌انداز ملی، بازار، میدان اسعدآباد و بومهن توزیع اسکناس نو را برعهده دارند.

همچنین شعب مرکزی، فردوسی، سی‌متری آذر، جماران، شهرک قدس، میدان امام حسین، شهرری، ابوذر غربی، وحدت اسلامی، اشرفی اصفهانی، کوی نصر و میدان جمهوری از شعب منتخب صادرات برای ارائه اسکناس نو هستند.

در بانک ملت نیز شعب فداییان اسلام، چهارراه استانبول، بلوار دلاوران، مستقل مرکزی، بازار آلومینوم، پنجم نیروی هوایی، میرداماد، هفتم تیر، شهر قدس، چهارراه ولیعصر و قائمشهر توزیع‌کننده خواهند بود.

در بانک کارآفرین نیز شعب سردار جنگل، عمار، دکتر فاطمی، تهران‌پارس، صادقیه، طالقانی شرقی، مطهری غربی، سرو شرقی، جمهوری و یوسف‌آباد شمالی توزیع‌کننده هستند.

پارسیان از دیگر بانک‌هایی است که اسکناس نو در شش شعبه ارائه می‌کند. بلوار کشاورز، آزادی، فردوسی، میرداماد غربی، شعبه چهارراه رشید، نازی‌آباد توزیع‌کنندگان اسکناس نو از سوی بانک پارسیان هستند.

توزیع اسکناس نو در بانک ها محدود به تهران نیست و قرار بر این بوده تا در سایر شهرستان‌ها با هماهنگی ناظران پولی از طریق روابط عمومی بانک‌ها و شعب منتخب انجام شود.


اگر از این مطلب خوشتون اومده باشه میتونید برای بهتر شدن مطالب و همچنین پیشرفت و پایداری این مجله در آن سهیم باشید
شما فقط با پرداخت 2000 تومن میتونید در هزینه های این مجله شریک شوید

ارسال نظر براي اين مطلب

نظرات شما باعث دلگرمی ما و بهتر شدن مطالب سایت می شود
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبلیغات

جهت سفارش کلیک کنید

به گروه تلگرام سایت ما بپیوندید به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید