ستون تانک های ترکیه و انزوای منطقه ای سعودی ها

پیغام مدیر
| به وب سایت مجله اینترنتی پرستو خوش آمدید | شما می توانید برای استفاده از امکانات بیشتر در وب سایت ما عضو شوید | برای نویسندگی در سایت با ما تماس بگیرید |

در مسابقه سامسونگ و زومیت شرکت کنید و برنده ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ شوید!

زومیت با حمایت سامسونگ مسابقه‌ی رایگانی ترتیب داده است که در آن با پاسخ به سؤالات عمومی می‌توانید شانس خود را برای برنده شدن یکی از ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ آزمایش کنید.

در این مسابقه هر روز یک سؤال از شما پرسیده می‌شود و حتی اگر به پرسش‌ها پاسخ صحیح ندهید هم در قرعه‌کشی شرکت داده خواهید شد. اما هر چه امتیاز بیشتری داشته باشید شانس شما برای برنده شدن در مسابقه و کسب یکی از سه دستگاه گلکسی نوت ۸ بیشتر می‌شود. 


شرایط و قوانین مسابقه:

در این مسابقه به مدت یک ماه، هر روز یک پرسش مطرح می‌شود

با پاسخ به یک سؤال حتی اگر پاسخ اشتباه باشد در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شوید

به ازاء پاسخ به هر پرسش ۵ امتیاز و به ازاء پاسخ صحیح، ۱۰ امتیاز به دست می‌آورید

هر چه امتیاز بیشتری به دست آورید به همان نسبت شانس شما برای برنده شدن در قرعه‌کشی افزایش می‌یابد

هر شب ساعت ۰۰:۰۱ بامداد سؤال جدید مطرح می‌شود و امتیاز روز قبل به حساب کاربری شما اضافه می‌شود

اگر هر روز در مسابقه شرکت کنید، به ازاء شرکت ۵ روز پشت سر هم ۲۰ امتیاز و به ازاء ۲۰ پاسخ پشت سر هم ۱۰۰ امتیاز کسب می‌کنید این امتیاز فارغ از پاسخ درست یا اشتباه داده می‌شود

اگر جواب سؤال را نمی‌دانید، کافی است روی دکمه از بیکس‌بی کمک بگیر کلیک کنید تا با مطالعه‌ی یک متن کوتاه درباره‌ی Galaxy Note 8 و البته کسر یک امتیاز از حسابتان، یک گزینه از چهار گزینه‌ی پرسش حذف شود

اگر دوستان خود را برای شرکت در مسابقه دعوت کنید، به ازاء شرکت هر کدام از دوستانتان ۵ امتیاز می‌گیرید. توجه داشته باشید زمانی امتیاز به حساب شما وارد خواهد شد که کاربر دعوت شده در مسابقه ثبت نام کرده و ایمیل فعال سازی را باز کرده باشد

این مسابقه برای تمام کاربران مجانی است و هیچ مبلغی بابت شرکت در این مسابقه در هیچ‌ مرحله‌ای دریافت نمی‌شود

در پایان مسابقه، قرعه‌کشی با در نظر گرفتن امتیاز کاربران انجام می‌شود و ۳ نفر برنده‌ی این مسابقات انتخاب و اعلام می‌شوند

پس از اتمام کمپین پاسخ صحیح تمام پرسش‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود


به‌روزرسانی:

امتیاز افراد دعوت‌شده به مسابقه که از طریق ایمیل‌های نامعتبر در مسابقه شرکت کرده بودند یا لینک فعال‌سازی را در ایمیل ارسالی از زومیت باز نکرده‌اند، پس گرفته شد. زمانی که ایمیل کاربر دعوت‌شده تأیید شود، امتیاز به حساب کاربر دعوت‌کننده اضافه خواهد شد.

کلیه‌ی امتیازات کسب‌شده‌ی کاربر، در ساعت ۰۰:۰۱ بامداد روز بعد به حساب وی وارد خواهد شد. تا پیش از این امتیاز دعوت‌شدگان به‌صورت آنی وارد حساب می‌شد.

پاسخ دو پرسش که به اشتباه در دیتابیس وارد شده بود اصلاح شد و امتیاز مربوطه نیز به حساب کاربرانی که پاسخ صحیح داده بودند، اضافه می‌شود.

همین حالا در مسابقه شرکت کنید.تبلیغات

ستون تانک های ترکیه و انزوای منطقه ای سعودی ها

تاریخ انتشار : 05 / 06 / 1395
ستون تانک های ترکیه و انزوای منطقه ای سعودی ها
مجله اينترنتي پرستو
چرخش اخیر در سیاست خارجی آنکارا بیش از هر کشوری مقامات سعودی را نگران کرده است.

 ورود تانک های ارتش ترکیه به درون خاک سوریه حساسیت و نگرانی چندانی به جز در برخی پایتخت های عربی حاشیه خلیج فارس ایجاد نکرد.

بدون تردید اگر این اقدام ترکیه یک سال پیش از این به وقوع می پیوست نشانه ای از تقابل و یا حتی اعلان جنگ ترکیه به ایران و روسیه تلقی می شد، اما در فضای جدید سیاست خارجی و منطقه ای آنکارا – پس از کودتای نافرجام اخیر در ترکیه - این اقدام معنای دیگری یافته است و نه تنها نگرانی و محکومیت ایران و روسیه را در پی نداشته بلکه باعث نگرانی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به ویژه عربستان سعودی شده است.
 

این روزها دولتمردان آنکارا فرمان چرخش در سیاست منطقه ای و خارجی خود را در دست گرفته اند و مشخص نیست که سیاست خارجی ترکیه چند درجه خواهد چرخید؛ اما از شواهد و قرائن پیداست که ترکیه به سمت سیاستی جدید و نزدیک با ایران و روسیه در منطقه سیر می کند.

از سوی دیگر سفر جو بایدن معاون رییس جمهور آمریک به آنکارا و دیدارهای او با مقامات ترکیه نشان داد ، آمریکا نیز می تواند بخشی از سه جانبه جدید روسیه – ایران و ترکیه برای حل و فصل بحران سوریه باشد.

رسانه های عربی در روزهای گذشته دست به کار شده اند و نگرانی خود از سیاست های جدید دولت آنکارا را گوشزد کرده وبه ترکیه درباره سیاست های جدیدش هشدار می دهند. روزنامه های الشرق الاوسط و الحیات – وابسته به سعودی – در روزهای گذشته به ترکیه درباره خطر این سیاست جدید هشدار داده اند و روزنامه کویتی " عرب تایمز" در مطلبی که عصبانیت سردبیر آن – احمد الجراح – از آن مشهود است مدعی شده است خطر اصلی برای تروریسم منطقه ای نه از جانب داعش بلکه از جانب ایران است و این گونه این روزنامه نگار عرب به مقامات ترکیه درباره عملیات علیه داعش در خاک سوریه طعنه زده است.

با نگاهی به تحولات منطقه ای در روزهای اخیر می توان تنها شدن عربستان سعودی در سیاست منطقه ای خود را حس کرد.

این روند برای سعودی ها از تابستان 2015 و همزمان با توافق هسته ای ایران آغاز شد و در هفته جاری و پس از اعلام کاهش مشاوران آمریکایی جنگ یمن به وضوح بیشتری رسید و حالا با سیاست خارجی جدید ترکیه و ورود تانک های ارتش این کشور برای مقابله با داعش در جرابلس سوریه به اوج خود رسیده است.

دولتمردان سعودی هم اینک نه تنها کنار رفتن دست آمریکا از پشت سر خود را حس می کنند بلکه شاهدند دولت ترکیه نیز در مداری جدید از سیاست خارجی راه می پیماید . این خطر زمانی برای سیاست خارجی ماجراجویانه دو سال گذشته مقامات سعودی خطرناک تر می شود که برخی دولت های عربی حاشیه خلیج فارس از جمله قطر نیز به مسیر جدید ترکیه بپیوندند.


عربستان سعودی که هم اینک خود را در یکی از پرتنش ترین دوران روابط منطقه ای خود با ایران حس می کند، در حال از دست دادن متحدان جهانی و منطقه ای است.

ترکیه در کنار روسیه و ایران با چراغ سبز آمریکا ممکن است طرح هایی برای آینده سوریه داشته باشند که در قالب آن برای گروه های مورد حمایت ریاض در سوریه نقشی تعیین نشده باشد یا حتی این گروه ها به دست دیگر گروه های فعال در سوریه حذف و نابود شوند.
 

 

چرخش اخیر در سیاست خارجی آنکارا بیش از هر کشوری مقامات سعودی را نگران کرده است؛ بدون تردید اگر ورود ستون تانک های ارتش ترکیه به سوریه در ماه های پیش اتفاق می افتاد سبب  خشنودی مقامات سعودی و نگرانی ایران و روسیه بود ، چون این اقدام ترکیه در فضای پیشین معنایی دیگر داشت– البته روس ها در یک موضع گیری درباره این اقدام ترکیه گفته اند از این بابت نگرانند اما با توجه به دیدارها و هماهنگی های اخیر بین مقامات دو کشور در عالی ترین سطح انتظار نمی رود این اعلام موضع روسیه چندان جدی باشد – اما ورود تانک های ارتش ترکیه به خاک سوریه در شرایط جدید از تحولات داخلی ترکیه و منطقه معنای دیگری دارد چون  مقامات ترکیه  در روزهای گذشته ساعت ها با همتایان ایرانی و روسی خود مذاکره کرده اند و به نظر می رسد اقدام آنها در حمله به داعش در جرابلس بدون هماهنگی نبوده باشد.

به نظر می رسد با چرخش اخیر در سیاست خارجی ترکیه ، مقامات ریاض یک کشور مهم را از گردونه ائتلاف تحت رهبری خود در منطقه از دست داده اند و این واقعه برای دولتمردان ریاض به معنای ورود به یک دوره افت و انزوا در سیاست منطقه ای است. این روند را می شد از شب کودتای نافرجام در ترکیه حدس زد؛ یعنی همان شبی که مقامات ریاض به رغم شب زنده داری برخی مقامات ایرانی و قطری و محکومیت سریع کودتا از سوی آنها ، بدون محکوم کردن اقدام به کودتا در ترکیه به بستر خواب رفتند و با این کار ناراحتی و تردید مقامات آنکارا را سبب شدند


اگر از این مطلب خوشتون اومده باشه میتونید برای بهتر شدن مطالب و همچنین پیشرفت و پایداری این مجله در آن سهیم باشید
شما فقط با پرداخت 2000 تومن میتونید در هزینه های این مجله شریک شوید

ارسال نظر براي اين مطلب

نظرات شما باعث دلگرمی ما و بهتر شدن مطالب سایت می شود
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبلیغات

جهت سفارش کلیک کنید

به گروه تلگرام سایت ما بپیوندید به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید