close
چت روم
سرقت های مسلحانه از طلافروشی/ متهمان سه جنایت در پرونده خود دارند

سرقت های مسلحانه از طلافروشی/ متهمان سه جنایت در پرونده خود دارند

پیغام مدیر
| به وب سایت مجله اینترنتی پرستو خوش آمدید | شما می توانید برای استفاده از امکانات بیشتر در وب سایت ما عضو شوید | برای نویسندگی در سایت با ما تماس بگیرید |

اخبار سایت

توجه : به دلیل مشکلات هاست و سرور ممکنه متن بعضی از مطالب خراب یا به درستی نمایش داده نشه که شما می تونید از طریق نظرات همان مطلب ما رو در جریان این خرابی قرار دهید.
با سپاس

دانلود نسخه جدید پوسته ایران موزیک مخصوص وردپرسدانلود افزونه Yoast SEO Premium 7.6.1

دانلود افزونه Yoast SEO Premium 7.6.1

دانلود نرم افزار مشاهده شبکه های اجتماعی برای اندروید

تبلیغات

سرقت های مسلحانه از طلافروشی/ متهمان سه جنایت در پرونده خود دارند

تاریخ انتشار : 20 / 01 / 1395
سرقت های مسلحانه از طلافروشی/ متهمان سه جنایت در پرونده خود دارند
مجله اينترنتي پرستو
توجه : به دلیل مشکلات هاست و سرور ممکنه متن بعضی از مطالب خراب یا به درستی نمایش داده نشه که شما می تونید از طریق نظرات همان مطلب ما رو در جریان این خرابی قرار دهید.
5 مرد مسلح که6 سرقت مسلحانه از طلافروشی و قتل سه نفر را در پرونده خود داشتند، به دام افتادند. سردسته این باند چندی پیش، بر سر پول اموال سرقتی کشته شد.

به گزارش آنا، حدود ساعت 20 چهارم بهمن 93 خبر سرقت مسلحانه یک طلافروشی در خیابان مولوی از سوی مرکز فوریت‌های پلیسی 110 به مأموران کلانتری 116 مولوی اعلام شد که بلافاصله تیمی از مأموران کلانتری مولوی به محل اعلام خبر اعزام شدند.

صاحب طلافروشی در تحقیقات به ماموران گفت: ساعت 7 بعدازظهر داخل مغازه بودم و در مغازه از داخل قفل بود که با مراجعه زن جوانی در مغازه را باز کردم، در همین حین دو نفر با کلت کمری وارد طلافروشی شدند و با کلت به سرم زدند و مرا تهدید به قتل کردند، در یک لحظه نیز تمامی طلاهای درون ویترین را جمع کردند و با موتورسواری که سر کوچه منتظرشان بود، گریختند، 5 نفر در این سرقت حضور داشتند و حدود 3 کیلو طلا دزدیدند.

سرقت از عکاسی

پس از این سرقت مسلحانه، تحقیقات برای شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده آغاز شد و در حالی که بررسی‌ها ادامه داشت، 27 بهمن 93 مرکز پیام فوریت‌های پلیسی 110 خبر حضور مشکوک مرد جوانی در حوالی طلافروشی‌ای که از آن سرقت شده بود و مرد طلافروش ادعا داشت یکی از سارقان طلافروشی است، به مأموران کلانتری مولوی اعلام کرد، با حضور مأموران در محل اعلام خبر بلافاصله مرد جوان که مجهز به سلاح سرد بود از آنجا گریخت و در تعقیب و گریز پیاده با مأموران در حوالی همان طلافروشی دستگیر شد اما با پاشیدن اسپری اشک‌آور به صورت مأمور انتظامی موفق به فرار شد، اما مجددا مأموران موفق به دستگیری وی شدند.

پس از دستگیری امید متهم 25ساله این پرونده، وی منکر هرگونه سرقت از طلافروشی شد و درباره علت فرار از دست مأموران به آنها گفت: به‌علت ترسی که داشتم فرار کردم و قصد داشتم اسپری اشک‌آور را روی زمین پرت کنم که به صورت مأموران پاشیده شد.

غذای مسموم

اما با دستگیری امید، راز سرقت دیگری که از مغازه عکاسی در 7 بهمن 93 اتفاق افتاده بود، فاش شد و با توجه به چهره‌نگاری که توسط صاحب مغازه عکاسی صورت گرفته بود و پس از تطبیق دادن با چهره امید، وی به سرقت عکاسی اعتراف کرد و ‌درباره جزئیات سرقت به مأموران گفت: با شگرد اعتماد‌سازی چندین بار به مغازه عکاسی مراجعه کردم و پس از طرح رفاقت، با مرد عکاس دوست شدم، روز سرقت پس از تهیه غذا و دوغ و مخلوط کردن آنها با محتویات بیهوش کننده، نزد صاحب عکاسی رفتم و وی با خوردن غذا مسموم و بیهوش شد، من نیز از این فرصت استفاده کردم و یک دستگاه فتوکپی چندکاره، 6 عدد دوربین دیجیتال و قدیمی، 3 پرینتر، کارت بانکی، تلفن همراه و 5 میلیون تومان وجه نقد از آنجا دزدیدم و با یک دستگاه وانت اجناس سرقتی را جمع کردم و متواری شدم.

با توجه به اینکه امید در سرقت طلافروشی نقشی نداشت و فقط چهره وی به سارقان طلافروشی شباهت داشت، سارقان طلافروشی شناسایی نشدند و تلاش برای دستگیری آنها آغاز شد تا اینکه سرانجام با اقدامات پلیسی و تحقیقات گسترده یکی از این سارقان اوایل فروردین امسال شناسایی و دستگیر شد و راز 3 جنایت و چندین سرقت توسط باند مخوف سارقان مسلح فاش شد.

سرقت های مسلحانه

با حضور مصطفی متهم 22ساله این پرونده در دادسرای ویژه سرقت، وی لب به اعتراف گشود و درباره نحوه انجام سرقت‌های مسلحانه به علی وسیله ایرد موسی؛ بازپرس پنجم دادسرای ویژه سرقت گفت: من به‌همراه 5 دوست دیگرم از چندین سال قبل شروع به سرقت مسلحانه کردیم، علاوه بر سرقت مسلحانه، سرقت کیف‌های حاوی طلا و سرقت منزل را نیز انجام می‌دادیم، من و دوستانم 6‌ سرقت مسلحانه انجام دادیم و در سرقت‌ها از چندین قبضه سلاح کلاشنیکف و کلت کمری استفاده کردیم، در نخستین سرقت که حدود 5 سال پیش اتفاق افتاد علی به‌همراه یوسف پیشنهاد سرقت را دادند و از یک طلافروشی در شهرستان دنا حدود 4 کیلو طلا به سرقت بردیم.

در دومین سرقت که 4 سال پیش انجام شد، با تهدید صاحب یک خودرو در زیر پل کلاک کرج و با استفاده از سلاح و کلت کمری ماشینش را به سرقت بردیم و پس از آن قصد سرقت یک دستگاه موتورسیکلت را داشتیم که با مقاومت راکب آن مواجه شدیم و دوستم با چوب به سر وی زد و راکب موتور فوت کرد، بعد نیز یک دستگاه زانتیا را سرقت کردیم و با استفاده از خودروها و موتورسیکلتی سرقتی نقشه سرقت از یک طلافروشی را عملی کردیم و حدود 3 کیلو طلا سرقت کردیم.

مصطفی جزئیات سومین سرقت طلافروشی را به بازپرس این‌گونه شرح داد: حدود 3 سال قبل با یک دستگاه خودروی 405 در شهرستان خمین از یک طلافروشی حدود 6 کیلو طلا سرقت کردیم و در جریان سرقت نیز از چند دستگاه خودروی سرقتی استفاده کردیم، در سرقت چهارم نیز که در شهرستان نسیم‌شهر اتفاق افتاد از طلافروشی‌ای که در بازار شهر بود حدود 3 کیلو طلا سرقت کردیم. در سرقت پنجم که در خیابان مولوی تهران انجام شد 5 نفر از دوستانم به‌همراه دختر جوانی حضور داشتند و حدود 4 کیلو طلا دزدیدیم و در جریان این سرقت از دو دستگاه موتورسیکلت و یک خودروی پرشیا استفاده کردیم و در آخرین سرقت نیز حدود 5 کیلو طلا از یک طلافروشی در کهریزک به سرقت بردیم.

سه جنایت

اما این سرقت‌های مسلحانه پایان اظهارات سارق جوان نبود و مصطفی جریان دو قتل را در حین سرقت‌ها برملا کرد و درباره جزئیات قتل سرکرده باند سرقت مسلحانه به بازپرس گفت: علی سرکرده باند و سایر همدستانم همیشه بخش زیادی از وجوه سرقتی را به سرقت می‌بردند و وی حدود 130 میلیون تومان نیز به من بدهکار بود و سهم من را نمی‌داد، در آخرین مرتبه نیز حدود 2‌کیلوگرم ماده مخدر شیشه از وی طلب داشتم و روز درگیری برای تسویه حساب با او قرار ملاقات گذاشتم، در محل قرار همراه خودم اسلحه داشتم و به‌بهانه برداشتن تلفن همراه از داخل داشبورد ماشین ذهن علی را از درگیری منحرف کردم و با استفاده از کلت کمری گلوله‌ای به سرش شلیک کردم، سپس جنازه‌اش را با کمک یکی از دوستانم حوالی دانشگاه شاهد بردیم و در آنجا سوزاندیم.

وی درباره جزئیات قتل پسر جوانی به‌نام میلاد نیز به بازپرس گفت: با دختری به‌نام سپیده آشنا شدم و برادر وی میلاد از ارتباط ما آگاه شده بود، یک روز زمانی که در پارک بودم میلاد مرا دید و توانستم از دستش فرار کن،م اما فردای آن روز مجدداً سراغ من آمد و بین من و او دعوا شد، چون آنجا کسی نبود با استفاده از کلت کمری گلوله‌ای به‌سمتش شلیک کردم و بعد از قتل جنازه‌اش را به دوستم تحویل دادم و از بقیه ماجرا خبری ندارم.

پس از اظهارات متهم 22ساله این پرونده سایر همدستان وی نیز پنجم فروردین امسال شناسایی و دستگیر شدند و تحقیقات در رابطه با این پرونده‌ها ادامه دارد.

 

اخبار حوادث - ایرنا


اگر از این مطلب خوشتون اومده باشه میتونید برای بهتر شدن مطالب و همچنین پیشرفت و پایداری این مجله در آن سهیم باشید
شما فقط با پرداخت 2000 تومن میتونید در هزینه های این مجله شریک شوید


نویسنده :
تعداد بازديد : 136

ارسال نظر براي اين مطلب

نظرات شما باعث دلگرمی ما و بهتر شدن مطالب سایت می شود
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

تبلیغات

جهت سفارش کلیک کنید

به گروه تلگرام سایت ما بپیوندید به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید